eReport.sk
Obraz od slovenského umelca Andreja Dúbravského. Zdroj: Screenshot video Telegram / Peter Lipták

VIDEO Aj vy si takto predstavujete kultúru? TOTO je podľa Michala Šimečka tá pravá slovenská „kultúra“!

Politici Progresívneho Slovenska sa pasujú do úlohy Vševedkov a akýchsi záchrancov Slovenska. Z toho, čo hovoria, a ako konajú, je každému jasné, že oni sú tí vyvolení, ktorí spasia Slovensko a jeho ľudí naučia kultúre správania sa, konania aj myslenia. Koalícia je podľa nich iba skupina nevzdelancov a tých, ktorí chránia samých najmä seba a svojich „vyvolených“. Ako sa ale ukazuje, opak je zrejme pravdou.

Aj kultúra má isté hranice

Progresívne Slovensko a jeho politici to nie je iba kultúra, ale aj nekultúra. Nekultúra prejavu, správania aj vnímania kultúry. Aký (ne)kultúrny je ich predseda Michal Šimečka ukazuje vo videu kontroverzný lekár Peter Lipták. Kontroverzný preto, lebo tak ho nazvali bývalí koaliční politici na čele s Igorom Matovičom a jeho hnutím OĽaNO, ale aj liberáli z SaS či Veronika Remišová a jej strana Za ľudí. „Michal Šimečka vyvesil v kancelárii podpredsedu NR SR takúto „nádheru“,“ píše v krátkom statuse pri videu Peter Lipták. Video nahrala Lívia Pavlíková a doslov v plnej nahote ukazuje, ako si Michal Šimečka predstavuje kultúru.

Tento absolútny umelecký nevkus Michal Šimečku maximálne diskredituje v akejkoľvek ďalšej debate o kultúre.

Lívia Pavlíková

Michal Šimečka sa podľa Lívie Pavlíkovej zahral na záchrancu údajne upadajúcej slovenskej kultúry a vo svojej kancelárii si vystavil doslova čmáranicu – obraz slovenského „umelca“ Andreja Dúbravského. Pavlíková má k Šimečkovi obdiv, pretože aspoň ako-tak normálny obraz od tohto „umelca“ je podľa nej ako hľadať ihlu v kope sena. „Plne chápem, že umenie je subjektívne a každý máme rozdielny vkus, ale isté hranice to naozaj má,“ konštatuje Pavlíková, ktorá na vysvetlenie dodáva, že väčšina diela Andreja Dúbravského vyzerá tak, že jeho obľúbeným motívom sú holí obézni homosexuálni muži.

Má Šimečka dostatok súdnosti?

Okrem nich ale aj depresívne postavy, ktoré by zvládol namaľovať priemerný žiak základnej umeleckej školy, alebo psychiatrický pacient. „V jeho zbierke sa ale nájdu i diela ako chlapec, ktorý sedí n záchode a hrá sa na telefóne či mužský roztiahnutý holiaci sa análny otvor,“ dodáva Lívia Pavlíková, ktorá verí, že s so Slovákmi zhodne v tom, že Dúbravský nebude žiadny budúci národný umelec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tabak kritizuje britskú gender politiku
  2. Erik Kaliňák

„Michal Šimečka by mal mať dostatok súdnosti aby vedel, aký autor si zaslúži byť vystavený v kancelárii podpredsedu Národnej rady SR,“ prízvukuje autorka videa. „A ak by aj tú súdnosť nemal, mal by mať okolo seba dostatok ľudí ktorí mu povedia, že toto je už cez čiaru a kultúre to nijako nepomôže. Práve naopak. Lenže toto nie je ten prípad. Michal Šimečka a ľudia v jeho okolí tohto autora naozaj úprimne obdivujú.

Zdroj: YouTube.com

Veď už pred voľbami do Národnej rady SR si robili spoločné fotky v záhradke „pána umelca, ktorý ho vo voľbách podporil a všetkými týmito obrazmi sa Michal Šimečka už v minulosti kochal,“ prezrádza záverom Lívia Pavlíková, ktorá ešte dodáva: „Tento absolútny umelecký nevkus Michal Šimečku maximálne diskredituje v akejkoľvek ďalšej debate o kultúre. A jeho slová o kultúre sú odteraz úplne irelevantné.“

Zdroj: Telegram / Peter Lipták

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Aj vy si takto predstavujete kultúru? TOTO je podľa Michala Šimečka tá pravá slovenská „kultúra“!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne