eReport.sk
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Novela z dielne ministerstva práce u Čaputovej prešla: Prezidentka podpísala pomoc pre týrané ženy


Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o dotáciách z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorý podporí finančným príspevkom bezpečné ženské domovy. Tým by inak hrozil do konca roka zánik.

Prezidentka podpísala zákon z dielne ministerstva práce

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) priblížil, že na Slovensku pôsobí 13 bezpečných ženských domov, ktoré sú financované jednak z vyšších územných celkov, ale aj z takzvaného Nórskeho finančného mechanizmu. Tento grant sa však v máji končí a hrozil zánik takýchto zariadení.

Pomoc pre týrané ženy

Ministerstvo vyčlenilo pre bezpečné ženské domovy pomoc a zvýšilo finančný príspevok z 20.000 eur na maximálne 150.000 eur. Do konca tohto roka by mali dostať bezpečné ženské domovy dokopy až 770.000 eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Svet slovenského divadla v slzách

V pôsobnosti ministerstva bolo podľa Tomáša aj zvýšenie príspevku na humanitárnu pomoc pre domácnosti alebo fyzické osoby. Príspevok sa zvýšil z 800 eur na 1500 eur. O poskytnutej výške budú rozhodovať úrady práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré by ho mohli opakovane udeliť dvakrát do roka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Novela z dielne ministerstva práce u Čaputovej prešla: Prezidentka podpísala pomoc pre týrané ženy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: