eReport.sk
Na snímke smutná slovenská striedaèka po prehre 0:2, z¾ava Andrej Slavkovský, asistent trénera SR Ján Pardavý, kapitán Marek Hrivík a tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay po semifinále olympijského turnaja v hokeji mužov Fínsko - Slovensko na ZOH 2022 v Pekingu v piatok 18. februára 2022. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** olympionici zimné olympijské hry reprezentanti úèastníci XXIV. zimné olympijské hry 24. zimná olympiáda ZOH OH 2022 OH2022 Èína Peking olympijský tím olympijská reprezentácia koronavírus Covid-19

Slovákov trápi zlá efektivita, Krištof: Asi potrebujeme šamana

Slovenskí hokejisti nezvládli svoj štvrtý zápas na MS, za stredajšiu prehru 3:5 so Švajčiarskom môže viacero faktorov. Zlá efektivita v presilovkách a nepremieňanie šancí, k tomu sa pridali aj zmätky na striedačke. Útočník Michal Krištof po zápase krútil hlavou a na odkliatie tímu by najradšej zavolal šamana.

Slováci prehrávali už po 52 sekundách, keď inkasovali vo vlastnej presilovke. Dokázali vyrovnať na 1:1, 2:2 i znížiť na 3:4 po góloch Miloša Romana, Juraja Slafkovského a Samuela Takáča. V závere dostali šancu vyrovnať v dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov a dlhej o jedného hráča, ale vôbec sa im nedarilo.

Bez gólov sa zápasy vyhrať nedajú

„Prvá tretina bola zlá, ale potom sme sa dostali do zápasu a bolo to vyrovnané. Ale zasa sme im našimi chybami nechali dať góly. To sa nemôže stávať na takýchto fórach, proti Kanade to bolo to isté, mohli sme mať z týchto zápasov minimálne tri body. Radšej by som prehral 0:10 a hodil to za hlavu, ale keď človek vie, že je blízko, a nevychádza to, to je niečo, čo sa nedá len tak ľahko spláchnuť. Musíme hrať ďalej a čo najlepšie. A vyhrať najbližšie zápasy,“ povedal pre TASR Krištof.

Robili sme zbytočné chyby

Dve chyby v zápase išli aj na vrub striedačky. Raz Slováci zle striedali, keď mali na ľade šesť hráčov, v závere duelu zasa striedali pridlho a arbiter ich potrestal dvoma minútami za zdržovanie hry. „Neviem, či to bol deň blbec, ale toto máme už viac zápasov. Šance máme, asi potrebujeme šamana, aby to odklial. Niekedy dáte gól od hocikade, niekedy ani do prázdnej bránky. Švajčiari ich dali, a preto vyhrali,“ dodal Krištof.

Zdroj: tast


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovákov trápi zlá efektivita, Krištof: Asi potrebujeme šamana

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti