eReport.sk
Ilustračné foto:tasr

Chyby v novej hokejovej aréne už takmer odstránili: Rozhodne sa čoskoro!

Štátny hasičský a záchranný zbor (SFRS) v Lotyšsku po opätovnej inšpekcii dospel k záveru, že väčšinu nedostatkov v požiarnej bezpečnosti v tréningovej hale Daugava odstránili. Minulý víkend v nej mali začať vyrábať ľad, ale proces zastavil SFRS, pretože hala stále nespĺňala bezpečnostné kritériá.

Konečné rozhodnutie si však bude vyžadovať opätovný príchod inšpektorov. Tréningovú halu v Rige mali Lotyši uviesť do prevádzky v polovici marca, tento termín sa však stále posúva. Minulý víkend v nej mali začať vyrábať ľad. Lotyši medzitým pripravili náhradný variant. Podľa šéfa organizačného výboru MS Edgarsa Bunciša sa už rozbehli prípravy na využitie haly Volvo, v ktorej sú k dispozícii dve ľadové plochy. Od hlavných arén Riga a Olympijského športového centra je však vzdialená 20 kilometrov, čo by značne narušilo zachovanie “bubliny”.

Mohlo by vás zaujímať:

Bunciš ešte predtým uviedol, že situácia s dokončením tréningovej haly Daugava je kritická. Povedal tiež, že organizátori stále veria v zázrak, že sa hala dokončí načas. “V stredu a vo štvrtok navštívili halu inšpektori SFRS a dospeli k záveru, že veľkú časť nedostatkov, ktoré predtým zistili, sa podarilo odstrániť. V najbližšom čase SFRS rozhodne, či spĺňa požiadavky požiarnej bezpečnosti,” uviedla hovorkyňa SFRS Agrita Vitolaová pre lotyšské médiá.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport