eReport.sk
Severokórejský vodca Kim Čong-un svojimi nedávnymi vyjadreniami natoľko vystrašil USA, že tie ho zakrátko ubezpečili, že nemajú voči KĽDR žiadne nepriateľské úmysly. Foto: tasr/ap

Tadiaľto nikto neprejde! KĽDR umiestnila nášľapné míny na ceste v demilitarizovanej zóne

Severná Kórea umiestňuje nášľapné míny na ceste v demilitarizovanej zóne (DMZ), ktorá oddeľuje KĽDR od Južnej Kórey.

Tadiaľto nikto neprejde

Juhokórejská armáda minulý rok zaznamenala, ako vojaci KĽDR ukladajú míny na neupravenej ceste. Ide o jeden z krokov na uzavretie ciest medzi oboma Kóreami, komentuje Jonhap. Cesta, kde míny uložili, bola vytvorená v roku 2018 v rámci vojenskej dohody medzi Soulom a Pchjongjangom na spojenie oboch krajín s cieľom odkryť pozostatky osôb zabitých počas kórejskej vojny (1950-1953) v blízkosti tejto cesty.

Obnova vojenských opatrení

Zbor náčelníkov štábov juhokórejskej armády oznámil, že Severná Kórea uskutočňuje kroky na obnovu vojenských opatrení, ktoré boli dohodou z roku 2018 pozastavené. Hovorca zboru uviedol, že Južná Kórea v reakcii uskutočňuje potrebné opatrenia. Poprel však možné umiestnenie juhokórejských mín v oblasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia stoja s gruzínskou a americkou vlajkou pred gruzínskym parlamentom 12. júla 2021 v Tbilisi.
  2. Bidenove hrozby nezabrali
  3. Čaputovej priorita Ukrajina?

Cieľom vojenskej dohody z roku 2018 medzi Južnou Kóreou a KĽDR bolo znížiť vojenské napätie medzi krajinami. KĽDR vlani v novembri dohodu jednostranne vypovedala po tom, ako Soul čiastočne pozastavil jej plnenie. Reagoval tým na vyslanie severokórejského vojenského špionážneho satelitu.

Míny v demilitarizovanej zóne

Severná Kórea od vypovedania dohody umiestnila míny na všetkých cestách spájajúcich obe krajiny, pripomína Jonhap a dodáva, že v januári boli vojaci KĽDR spozorovaní pri umiestňovaní mín na dvoch cestách. Takisto z týchto ciest odstránili desiatky semaforov a prebudovali strážne stanovištia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tadiaľto nikto neprejde! KĽDR umiestnila nášľapné míny na ceste v demilitarizovanej zóne

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne