eReport.sk
Craig Ramsay
Craig Ramsay a Marek Ďaloga, foto:tasr

Káder reprezentácie sa rysuje: Odišli traja hráči, pribudli posily zo zámoria

Slovenská hokejová reprezentácia môže pre MS v Rige zatiaľ počítať iba s dvomi posilami zo zámoria a ich počet sa v najbližších dňoch zrejme veľmi nezvýši. V špecifickej sezóne sa bude musieť prioritne spoľahnúť na hráčov, ktorých kluby nepostúpia do play off NHL, respektíve mladých hokejistov nastupujúcich prevažne vo farmárskej AHL.

Šampionát odštartuje v lotyšskej metropole 21. mája, výpravy však budú musieť priletieť do Rigy o niekoľko dní skôr, aby pred príchodom do uzavretej “bubliny” stihli absolvovať sériu procedúr, vrátane povinného testovania na koronavírus. Slováci majú odlet do Lotyšska naplánovaný na 16. mája. Spomedzi hráčov zo zámoria je už potvrdený príchod brankára Adama Húsku (Hartford Wolf Pack/AHL) a útočníka Róberta Lantošiho (Providence Bruins/AHL), ktorí budú vo výprave odlietajúcej do Rigy v nedeľu. Vedenie národného tímu sa usiluje, aby sa k posilám pridali aj Marián Studenič (New Jersey Devils/NHL, Binghamton Devils/AHL) a Adam Ružička, najproduktívnejší hráč Stocktonu Heat (AHL).

Káder pred MS v Rige sa pomaly dostáva do záverečnej podoby

Foto: ig/hockeyslovakia

Studenič by mal byť voľný pre reprezentáciu, keďže New Jersey už dávnejšie stratilo šancu na postup do vyraďovačky a jeho farmársky tím odohrá posledný zápas v nedeľu 16. mája. V zredukovanej sezóne AHL sa nebude hrať play off o Calderov pohár, s výnimkou Pacifickej divízie, kde všetkých sedem mužstiev zabojuje v závere mesiaca na miniturnaji o divízny titul. Ružičkov Stockton už svoje zápasy vo farmárskej lige dohral, teoreticky by si ho ešte mohlo stiahnuť Calgary na play off NHL, no Flames majú už len minimálnu šancu na postup. Z hráčov AHL ešte prichádzajú do úvahy obranca Martin Fehérváry (Hershey Bears) a Martin Marinčin (Toronto Marlies).

Je však silný predpoklad, že ich Washington Capitals, respektíve Toronto Maple Leafs povolajú pred play off NHL do prvého tímu, kde budú pripravení naskočiť v prípade zranenia. Marko Daňo je už teraz v taxi tíme Winnipegu Jets, ktorý sa pomaly chystá na 1. kolo vyraďovačky. V závere ročníka nastupuje za San Jose Sharks obranca Christián Jaroš. “Žraloci” síce nepostúpia do bojov o Stanleyho pohár, no štart Jaroša na MS je otázny, keďže 25-ročnému zadákovi sa po sezóne končí zmluva. Navyše by ho mohol ešte využiť farmársky tím San Jose Barracuda v nadstavbe Pacifickej divízie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport