slovenský obranca Capitals Zdeno Chára, foto:tasr

Chára strelil gól svojmu bývalému klubu, na víťazstvo to však nestačilo!

Slovenský hokejista Zdeno Chára zaznamenal v novom ročníku NHL druhý presný zásah, ktorý mal pre neho špeciálnu príchuť.

Štyridsaťtriročný obranca Washingtonu ním v 14. minúte otvoril skóre súboja proti svojmu bývalému dlhoročnému tímu Bostonu, Caps však neudržali trojgólový náskok a podľahli 3:5. Pre Cháru to bol štvrtý kanadský bod (2+2) v desiatom vystúpení v tejto sezóne. Jaroslav Halák v bránke Bruins zlikvidoval 23 striel. Washington utrpel prvú prehru v riadnom hracom čase, v tabuľke Východnej divízie je druhý o skóre za Philadelphiou Flyers.

Boston má na konte o bod menej ako duo lídrov, ale odohral o zápas menej. Úradujúci šampión z Tampy si poradil s Nashvillom 5:2. V drese Lightning odohral takmer 19 minút slovenský zadák Erik Černák, ktorý si odpykal dva dvojminútové tresty a na brankára hostí vyslal dva strelecké pokusy.