eReport.sk
Slovenský hokejový reprezentant Adam Sýkora počas tréningu.
Slovenský hokejový reprezentant Adam Sýkora počas tréningu. Foto: tasr

Kto sa postaví proti hokejistom Kanady? Mladučký Sýkora zažije premiéru ako hrom!

Slovenskí hokejisti nastúpia na svoj tretí zápas na MS v Helsinkách v bránke s Adamom Húskom. Proti Kanade sa Slováci predstavia aj so zmenami v útočných formáciách, realizačný tím doplnil na súpisku útočníka Adama Sýkoru. Po rannom rozkorčuľovaní to povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

V pondelok popoludní posilní reprezentáciu obranca Washingtonu Martin Fehérváry, manažér Miroslav Šatan však ešte bude telefonovať útočníkovi Dallasu Mariánovi Studeničovi.

V bránke bude Húskovi kryť chrbát Matej Tomek, Patrik Rybár bude na tribúne. „V prvom útoku bude hrať Tatar, Krištof a Pospíšil, Minárika sme dali medzi Slafkovského a Regendu, v treťom útoku by mali byť Roman, Lantoši a Liška a vo štvrtom Sýkora, Tamáši a Takáč,“ povedal Podkonický.

Podkonický: Musíme hrať dobre v obrane

Sedemnásťročný Sýkora tak zažije premiéru ako hrom. „Pre mladého chalana to je zážitok. Ale je to chalan, ktorý prinesie energiu. Kanada je ťažký súper, ale chalani vedia, čo nás čaká a verím, že to zvládneme. Sú to veľkí korčuliari a kreatívni v ofenzívnej zóne. Musíme hrať dobre v obrane a musíme si dávať pozor. Chceme posilniť útočnú silu a preto sme to pomiešali. Mali sme jeden útok silný, ale nedávali sme góly. Tak chceme niečo skúsiť. Uvidíme, čo to prinesie,“ dodal Podkonický s tým, že presilovkové formácie by mali zostať bez zmeny.

Ešte budú telefonovať útočníkovi Dallasu

V pondelok popoludní posilní reprezentáciu obranca Washingtonu Martin Fehérváry, manažér Miroslav Šatan však ešte bude telefonovať útočníkovi Dallasu Mariánovi Studeničovi, pre ktorého sa v noci skončila klubová sezóna. „Povedal, že si chce oddýchnuť, ale dohodli sme sa s Mirom Šatanom, že mu ešte raz zavoláme,“ potvrdil asistent generálneho manažéra Oto Haščák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pavol Regenda (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase proti Francúzsku na MS.
  2. Slováci po prehre v prípravnom hokejovom zápase pred MS 2022 Slovensko - Česko v sobotu 23. apríla 2022
  3. Miroslav Šatan odpovedá na otázky novinárov

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto sa postaví proti hokejistom Kanady? Mladučký Sýkora zažije premiéru ako hrom!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti