eReport.sk
Dominik Hrachovina, foto: instagram

Podľa českého brankára je COVID-19 nafúknutá mediálna bublina

Brankár českej hokejovej reprezentácie Dominik Hrachovina označil ochorenie COVID-19 v rozhovore s novinármi za divadlo vymyslené médiami. Vedenie českého národného mužstva sa od jeho slov dištancovalo a reprezentačný tréner Filip Pešán sa za ne ospravedlnil.  
      

Dvadsaťšesťročný brankár Tappary Tampere tiež počas stredajšieho online rozhovoru použil vulgárny slovník, keď niekoľko sekúnd na neho nesmerovala otázka. Na otázku, ako vnímajú koronavírusovú situáciu vo Fínsku, kde Česi odohrajú zápasy Karjala Cupu v rámci Euro Hockey Tour odvetil: „Toto divadlo, vymyslené médiami, vami, sa rieši každý deň. My o tom vieme, ale tu je situácia našťastie normálna, ľudia sa chovajú normálne. Vďakabohu, že nie som v Českej republike a nemusím riešiť také veci, aké sa dejú tam.”
      

Reprezentácia sa od slov brankára dištancovala: „Rešpektujeme právo každého človeka na slobodu prejavu, v tomto prípade však s jeho výrokmi zásadne nesúhlasíme a naše názory sú diametrálne odlišné. Uvedomujeme si riziká a vážnosť situácie ohľadom pandémie, rešpektujeme a podporujeme kroky, ktoré majú šíreniu nákazy zabrániť,” uviedol zväz v oficiálnom komuniké.

Zdroj:tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa českého brankára je COVID-19 nafúknutá mediálna bublina

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti