eReport.sk

„Hu-dá-ček, Hu-dá-ček!“ Slovenský brankár v Nemecku hviezdi. Štadión skandoval jeho meno

Tridsaťpäťročný Slovák sa po expresnom konci v českom Kladne dohodol na zmluve do konca sezóny s nemeckým tímom a vo štvrtkovom zápase si odkrútil premiéru.

Slovenský brankár v Nemecku hviezdi

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček pri svojej premiére v nemeckom klube Frankfurt Löwen vychytal výhru nad Ingolstadtom 3:2. Jeho tím tak ukončil desaťzápasovú sériu prehier v najvyššej nemeckej súťaži.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Július Hudáček
  2. Podvod na voličov!
  3. Kladno môže ľutovať

Tridsaťpäťročný Slovák sa po expresnom konci v českom Kladne dohodol na zmluve do konca sezóny s nemeckým tímom a vo štvrtkovom zápase si odkrútil premiéru. Pripísal si pri nej 23 zákrokov a mal 92% úspešnosť. Bol to jeho prvý zápas od konca vlaňajšej sezóny. Frankfurt sa vďaka tesnej výhre posunul na jedenáste miesto tabuľky.

Expresný koniec v Kladne

Držiteľ striebornej medaily z MS 2012 pôvodne podpísal kontrakt do konca sezóny s českým Kladnom, no tento krok sa stretol s nevôľou u časti fanúšikov Kladna, ktorým prekážalo, že Hudáček v uplynulej sezóne obliekal dres kazašského tímu Barys Astana pôsobiaceho v KHL. Za Barys odchytal v základnej časti 42 stretnutí, v ktorých vychytal 16 víťazstiev v riadnom hracom čase, z toho trikrát zaznamenal čisté konto.

Plný štadión skandoval jeho meno

Po stretnutí skandovali fanúšikovia Frankfurtu meno práve Slováka, ten im po televíznom rozhovore predviedol svoju populárnu Hudashow.

Zdroj: tasr/hokejiihf


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Hu-dá-ček, Hu-dá-ček!“ Slovenský brankár v Nemecku hviezdi. Štadión skandoval jeho meno

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga