eReport.sk
Boris Susko Zdroj: eReport

Minister Susko pre eReport: Kolíková zatiahla na rezorte ručnú brzdu, reformu súdnej mapy nezvládla


V súčasnosti sa podľa Suska na rezorte sústredia najmä na súdnu reformu. Tú začala realizovať ministerka Kolíková avšak svojim prístupom spôsobila viacero problémov vrátane chaosu a zdržania konaní.

Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) v rozhovore pre eReport hovoril o aktuálnych témach v rezorte.

Kolíkovej dedičstvo

Susko v úvode rozhovoru uviedol, že ministerstvo malo po predchádzajúcich ministroch zatiahnutú pomyselnú ručnú brzdu. „Každý deň nachádzame nové problémy. Niektoré sú spôsobené napríklad zle nastavenými procesmi čo sa týka Plánu obnovy. Hrozí nám, že prídeme o financie z tohto balíka. Sú aj ďalšie veci, ktoré sa týkajú súdnej reformy. Tá bola nastavená bez komunikácie so sudcovským stavom. Situácia na ministerstve nie je ružová,“ zdôraznil.

Ako ďalej minister informoval, novej vláde sa podarilo prijať zmeny legislatívy v oblasti trestnej politiky štátu, hoci je momentálne pozastavená platnosť trestného zákona, ktorý je na ústavnom súde. „Podarilo sa nám presadiť aj niektoré zásadné veci v rámci trestného procesu, ktoré sú už účinné a fungujú. Ďalej sa nám podarilo zrušiť úrad špeciálnej prokuratúry, kde sme poukazovali na to, akým spôsobom tento úrad nadužíval a zneužíval trestné právo, o čom svedčia rozhodnutia súdov,“ pripomenul Susko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Erik Kaliňák

„V súčasnosti sa na ministerstve sústredíme najmä na súdnu reformu, ktorú realizovala ministerka Kolíková. Tá tým, že nekomunikovala so súdmi, spôsobila opak toho, čo bolo cieľom. Spôsobila zdržanie konaní a predlžovanie jednotlivých lehôt, ale aj iné problémy. Medzi priority patrí aj rekodifikácia občianskeho práva hmotného a riešime aj novelu zákona o sudcoch a súdoch,“ skonštatoval v závere minister spravodlivosti.

Zdroj: eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Susko pre eReport: Kolíková zatiahla na rezorte ručnú brzdu, reformu súdnej mapy nezvládla

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: