eReport.sk
Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS) zdroj: tasr

Šimkovičová: Akým spôsobom minulá vláda manažovala COVID, máme enormný nárast psychických porúch

Dočasne poverená riaditeľka Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana Petra Flach spĺňa podľa Ministerstva kultúry (MK) SR všetky zákonom stanovené podmienky a kvalifikačné predpoklady na výkon funkcie. Na pozíciu ju podľa neho predurčuje niekoľkoročná prax na manažérskych pozíciách. TASR o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie rezortu Petra Bačinská.

Minulá vláda manažovala covid

,,Nevidím absolútne žiadny dôvod na to, aby bol niekto, kto má všetky kvalifikačné a osobnostné predpoklady na výkon akejkoľvek funkcie, diskvalifikovaný len preto, že sa s ním osobne poznám. Deti a mládež potrebujú adekvátnu pozornosť a citlivý prístup, pretože je všeobecne známe, že po spôsobe, akým minulá vláda manažovala covid, máme v spoločnosti enormný nárast psychických porúch u detí,“ uviedla ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS).

Flach deklarovala, že je pripravená odprezentovať svoju víziu s inštitúciou aj v rámci riadneho výberového konania. Tvrdí, že jej vzdelanie a predchádzajúce pracovné skúsenosti sa ignorujú a všetka mediálna pozornosť je upriamená na to, že je žena – matka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč
  3. Vláda SR po výjazdovom rokovaní v Galante
  4. Nová zmluva Slovenska a Česka o štátnej hranici? Ministerstvo vnútra predložilo jej návrh na pripomienkovanie.

Pri preberaní funkcie

Podľa ministerstva kultúry je zarážajúce, že pri preberaní funkcie v inštitúcii, ktorej úlohou je venovať sa primárne deťom a mládeži, boli témami inklúzia, gender a homosexualita. Doplnilo, že zamestnancov ako prvé zaujímalo, ako vníma nová riaditeľka práve tieto témy. Rovnako že pri bývalej riaditeľke im nevadili absentujúce skúsenosti z oblasti riadenia a práce s deťmi.

Adresovali ministerke kultúry otvorený list

Rezort kultúry informoval o odvolaní predchádzajúcej riaditeľky Zuzany Liptákovej v pondelok (25. 3.). Zamestnanci Bibiany následne adresovali ministerke kultúry otvorený list, v ktorom vyjadrili nesúhlas s neodôvodneným odvolaním predchádzajúcej riaditeľky Liptákovej.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimkovičová: Akým spôsobom minulá vláda manažovala COVID, máme enormný nárast psychických porúch

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie