eReport.sk
poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS)
poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS) zdroj tasr

Tak predsa?! Kotlár: Boli identifikované zásahy do ľudských práv a slobôd počas COVID-19

Zásahy do ľudských práv a základných slobôd počas pandémie COVID-19 boli identifikované počas tohtotýždňovej odbornej konferencie. Poukázalo na ne viacero zúčastnených rečníkov. Iinformoval splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 a poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS), ktorý konferenciu organizoval.

Tak predsa?!

Na konferencii „Limity zásahov do ľudských práv v súvislosti s ochorením COVID-19, právna situácia na Slovensku, medzinárodné štandardy, pozitívne príklady z iných štátov a návrhy de lege ferenda“ sa podľa jeho slov zúčastnila odborná verejnosť a vysokí predstavitelia štátnych orgánov SR.

Porušenie práv a slobôd?

Ako priblížil, zúčastnili sa na nej predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS) či štátni tajomníci. Rovnako aj zástupcovia mimovládnych organizácií, odborníci z oblasti práva a ďalší hostia. Pozvaní boli podľa Kotlára aj zástupcovia Generálnej prokuratúry SR či hlavná hygienička SR Tatiana Červeňová, ktorí sa na konferencii nezúčastnili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda SR po výjazdovom rokovaní v Galante
  2. Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
  3. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Ľuboš Machaj.

Úlohou splnomocnenca vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 je plniť koordinačné úlohy zamerané na posúdenie a analyzovanie zákonnosti, hospodárnosti, účelnosti a efektivity opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou COVID-19 v rokoch 2020 – 2022. Vláda vymenovala Kotlára do tejto funkcie začiatkom roka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak predsa?! Kotlár: Boli identifikované zásahy do ľudských práv a slobôd počas COVID-19

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre