eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron
zdroj foto: tasr

Macron odsúdil zastrašujúce vyjadrenia Ruska; nevylúčil možný zásah do olympiády

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok odsúdil čudné a zastrašujúce vyjadrenia Ruska v telefonáte medzi francúzskym a ruským ministrom obrany. Takisto vyjadril presvedčenie, že Rusko sa zlovestne zameriava na olympijské hry v Paríži, informuje TASR podľa správ agentúr AFP a Reuters.

Francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu a jeho ruský náprotivok Sergej Šojgu v stredu telefonicky diskutovali o útoku na koncertnú sálu pri Moskve, ku ktorému sa prihlásila teroristická skupina Islamský štát (IS). Išlo o ich prvý kontakt od októbra 2022.

Šojgu počas telefonátu vyjadril presvedčenie, že francúzske tajné služby sa na útoku na koncertnú halu nepodieľali, píše AFP s odvolaním sa na prepis rozhovoru. „Vyjadrenia ruskej strany boli čudné a zastrašujúce,“ povedal Macron pre médiá. Akékoľvek tvrdenia o francúzskej účasti označil za smiešne.

Francúzsko podľa Macrona udržiava spojenie s Ruskom, pretože Paríž má „užitočné informácie“ o pôvode a organizovaní útoku, pri ktorom prišlo o život najmenej 144 osôb. Podrobnosti neposkytol.

Paríž popiera vyjadrenia Ruska

Paríž poprel ruské vyjadrenie, že Šojgu a Lecornu diskutovali o možných mierových rozhovoroch o konflikte na Ukrajine. Macron tiež vyjadril presvedčenie, že Rusko sa môže pokúsiť zlovestne zasiahnuť do letných olympijských hier v Paríži.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron odsúdil zastrašujúce vyjadrenia Ruska; nevylúčil možný zásah do olympiády

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie