eReport.sk
poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS)
Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesov riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 a poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS). Zdroj: tasr

Kotlár: Odporúčam za žiadnych okolností nepodpísať Pandemickú zmluvu s WHO!


Ako to bolo s manažmentom pandémie koronavírusu, ktorý mali na starosti bývalí vládni predstavitelia kabinetu Igora Matoviča? Splnomocnenec vlády Roberta Fica pre prešetrenie manažmentu pandémie Peter Kotlár, postupne zverejňuje závážné zistenia a pochybenia práve politikov, ktorí sú spoluzodpovední za vyše 20-tisíc mŕtvych Slovákov!

Prinášame Vám stanovisko Petra Kotlára v plnom znení:

Vážení spoluobčania,

Ako Splnomocnenec vlády pre preverenie procesov riadenia a manažovania zdrojov počas „pandémie“ COVID – 19, mám povinnosť, reagovať na blížiacu sa ratifikáciu WHO Pandemickej zmluvy.

Zaslal som príslušným inštanciám pripomienky a dôvody, pre ktoré si myslím, že nie je možné „podpísať“ WHO zmluvu a ani nad niečím podobným v najbližšej dobe uvažovať. 

Akokoľvek sofistikovane bude finálna verzia WHO Pandemickej zmluvy vyzerať, treba byť extrémne opatrný a zvažovať, aký je účel takejto zmluvy a kto tam má najväčšie „slovo“!

Preto sa s Vami chcem podeliť o postoje a odporúčania, ktoré mi vyplývajú zo štatútu, ktoré som adresoval ministerstvu zdravotníctva, predsedovi vlády Slovenskej republiky, predložím výborom podľa potreby a médiám.

Stretnutie s veľvyslancom SR pre globálne zdravie s pánom Jozefom Šuvadom, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO absolvujem v stredu 24.4.2024, budem sa ho pýtať na všetky podmienky ratifikácie, možné plusy a mínusy, ktoré nám vyplynú. Na všetko podstatné sa ho opýtam a budem spoločnosť informovať.

Spoločne s odborníkmi v oblasti práva a medicíny sme zistili vážne pochybenia z obdobia „pandémie“ Covid-19. Na základe týchto pochybení musím zdôrazniť, že manažovanie pandémie cestou vnútroštátnych „príkazov a zákazov, uznesení, usmernení a nariadení“, vykazovalo istú zhodu s okolitými štátmi. Nakoľko je zrejmé, že naše snahyo dosiahnutie verejného zdravia boli „kopírované“z rozhodnutí z niektorého „hniezda“, a nie je zatiaľ možné zadefinovať sieť a hniezdo, bol by som zdržanlivý vo vyjadreniach, či sa „pandémia“ zvládala globálne dobre.

WHO si nárokuje na riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií.

Avšak…

Hlavné finančné príspevky do WHO predstavujú dominatneprví traja donori, a to: Nemecko, USA a Nadácia Billa a Melindy Gattes (NBMG).

Keď zvážime skutočnosť, že príspevky členských štátov predstavujú zhruba do 30% z celkového badžetu, je pravdepodobné, že „noty“ pre svetovú „pieseň globálneho zdravia“ budú udávať dominantní donori.

WHO sa preto nemôže slobodne rozhodovať ako ich použije v celom rozsahu.

Preto nemôže WHO plniť riadiacu funkciu v otázkach globálnej zdravotníckej agendy, ale musí/môže zotrvať v pozícii koordinačnej. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novinár Dag Daniš, foto: RTVS
  2. Branislav Gröhling

Druhý vážny dôvod je rozbehnutý súdny proces s Robert Koch Institute (RKI), ktorý ako sa ukazuje, mohol byť hlavným „hniezdom“ pre odporúčania okolitým štátom. 

Najväčšími finančnými prispievateľmi teda sú: Nemecko (spolupráca s RKI), USA, NBMG. Ak zvážime, že prebieha súdny proces s RKI, že USA majú dominantnú zásluhu na „vývoji“ umelého patogénu Sars-Cov2 a že Nadácia Billa Melindy Gatesových sa bez akejkoľvek reflexie prezentujú ako záchrancovia planéty s nutnosťou preočkovať celú planétu a s úsmevom upozorňujú na príchod novej pandémie, je nemožné a krajne nebezpečné pre slovenskú republiku aby preniesla svoje zvrchované kompetencie na WHO v akejkoľvek väčšej miere!

WHO nech plní naďalej úlohu koordinačnú a nech neplní úlohu riadiacu.

Odporúčam za žiadnych okolností nepodpísať Pandemickú zmluvu s WHO!

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kotlár: Odporúčam za žiadnych okolností nepodpísať Pandemickú zmluvu s WHO!

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne