Washington Capitals - Buffalo Sabres, foto:tasr

Washington nebodoval už vo štvrtom zápase, Vrána: Je to frustrujúce

Hokejisti Washingtonu natiahli sériu prehier v zámorskej NHL na štyri zápasy. Na ľade Pittsburghu sa síce v 6. minúte ujali vedenia zásluhou gólu navrátilca do zostavy Jevgenija Kuznecova, napokon však z Pennsylvánie odišli s prehrou 3:6.

Na triumfe Penguis mal najväčšiu zásluhu prvý útok v zložení Bryan Rust, Sidney Crosby a Jake Guentzel. Rust strelil dva góly a pridal asistenciu, ktorá bola jeho jubilejnou stou v profiligovej kariére. Guentzel nazbieral tri body (1+2) a kapitán Crosby dva (1+1). „Tučniaci“ tak vyhrali aj tretí vzájomný zápas s Capitals v tejto sezóne, prvýkrát ich zdolali v riadnom hracom čase. Po piaty raz v histórii vyhrali prvých päť domácich zápasov sezóny. „Myslím si, že sme predviedli solídny výkon. Tvrdo sme bojovali. Určite to však nebolo z našej strany perfektné,“ povedal pre web NHL tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Okrem Kuznecova sa do zostavy Washingtonu vrátil z covidovej listiny aj český krídelník Jakub Vrána, ktorý takisto skóroval. „Je to pre nás skutočne frustrujúce. V skrátenej sezóne sa každý bod počíta. Nemôžeme takýmto spôsobom prehrávať zápasy, musíme sa na ten ďalší lepšie pripraviť,“ vyhlásil Vrána. V drese Capitals odohral obranca Zdeno Chára vyše štrnásť minút, pripísal si dve strely na bránku a dve mínusky. Jeho krajan Richard Pánik strávil na ľade takmer jedenásť minút, počas ktorých stihol dvakrát ohroziť súperovho brankára. Oba tímy sa opäť stretnú v noci na stredu.