eReport.sk
Prezident SZĽH Miroslav Šatan, foto:tasr

Šatan: Rešpektujeme rozhodnutie a držíme Lotyšsku palce

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) rozhodla o dejisku majstrovstiev sveta 2021. Napokon sa rozhodli, že šampionát sa celý uskutoční v Lotyšsku. Pôvodne malo pomôcť s organizáciou Slovensko či Dánsko, ktoré mali nahradiť suspendované Bielorusko.

„Rešpektujeme rozhodnutie Rady IIHF zorganizovať celý šampionát v Rige. Vo vzniknutej situácii bolo naším cieľom podať pomocnú ruku a poskytnúť pre IIHF osvedčenú a kvalitnú alternatívu v Bratislave. Držíme Lotyšsku palce, organizačne ich čaká intenzívne obdobie,” napísal na twitteri prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Rada IIHF brala pri svojom rozhodnutí do úvahy pretrvávajúce výzvy v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ako cestovné obmedzenia či opatrenia proti šíreniu nákazy. „Chcem sa poďakovať našim členom z Dánska a Slovenska za ich ochotu prevziať hostiteľské povinnosti MS za taký krátky čas. Rada IIHF sa však nakoniec domnieva, že usporiadať celý turnaj v jednej krajine nám umožní flexibilitu. Môžeme nájsť nákladovo efektívne riešenia na vytvorenie konceptu ‘bubliny’, no taktiež sa môžeme pripraviť do pozície, aby sme mohli privítať fanúšikov, ak to bude bezpečné,” uviedol Fasel pre oficiálnu stránku IIHF.

Tohtoročný šampionát odštartuje v piatok 21. mája, finále sa uskutoční v nedeľu 6. júna. Slovenskí reprezentanti sa na turnaji predstavia v A-skupine spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou. V “béčku” sú Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko a Kazachstan.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport