Slovensko dostalo od Česka debakel
Slovenská reprezentácia, foto:tasr

Vysoká prehra s Českom rozhodla: TENTO súper čaká Slovensko vo štvrťfinále!

Slovenskí hokejisti prehrali na záver základnej skupiny vo federálnom derby s Českom 3:7. Postúpili tak zo štvrtého miesta a vo štvrtkovom štvrťfinále sa stretnú s reprezentantmi USA, ktorí vyhrali B-skupinu. Tretí Česi nastúpia proti druhým Fínom.

Slovensko poľavilo

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali rovnako ako ich posledný súper v A-skupine už pred stretnutím istú účasť vo štvrťfinále, no mohli si ešte vylepšiť pozíciu v tabuľke. Po prehre v nej obsadili posledné štvrté postupové miesto o bod práve za Čechmi. Vo štvrtok ich teda čaká súboj s hráčmi USA, ktorí vo svojom záverečnom stretnutí zdolali Taliansko 4:2 a vyhrali B-skupinu so 17 bodmi. O jeden menej získali Fíni.

Slovensko na záver skupiny vysoko prehralo s Českom 3:7

Vo federálnom derby úspešnejší Česi

Do federálneho derby vstúpili lepšie českí hokejisti, ktorí si hneď v úvode vytvorili tlak. Kňažko nevyhodil puk z obranného pásma, Zadina zostal voľný na pravom kruhu a skóroval z prvej strely v zápase – 0:1. Slováci sa nepresadili ani v následnej presilovke a do druhého dejstva išli s dvojgólovým mankom. V jej úvode sa obraz hry nezmenil, Česi tlačili boli nebezpečnejší. Do záverečnej tretiny nastúpil do slovenskej bránky Adam Húska, no čisté konto mu vydržalo len necelé štyri minúty.

Nedôslednosť v obrane rozhodla

Pospíšil stratil puk vlastnom pásme, na pravom kruhu ho získal Stránsky a prsnou strelou rozvlnil sieť. Náhradný brankár nestihol predviesť ani jeden úspešný zákrok a v 46. minúte vyťahoval puk zo siete po druhý raz. Šiesty gól Česka pridal Blümel. V 49. minúte znížil Bučko po prihrávke Holešinského, no Slováci už duel nezdramatizovali. V závere síce pridal tretí gól Pospíšil a Ramsay potom odvolal brankára, no Hájek upravil na konečných 7:3 pre Česko do prázdnej bránky.