Tipos extraliga, foto:tasr

V Košiciach sa predlžovalo, Slovan sa natrápil s Liptovským Mikulášom

Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľu v predohrávke 24. kola Tipos extraligy nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. V nich rozhodol až v jedenástej sérii Filip Vrábeľ. Slovan privítal na bratislavskom ľade Liptovský Mikuláš, ktorý je suverénne posledný tím Tipos extraligy. Bratislavčania zvíťazili v gólovo bohatom zápase 5:3.

HC Slovan Bratislava – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 11. Kytnár (Gašpar, O’Donnell), 20. Urbánek, 23. O’Donnell (Štajnoch, Buček), 43. Beňo (Petráš, Valach), 56. Rapáč (Petráš) – 18. McShane (Tullio), 37. Tullio (McShane, Portokalis), 37. Tullio (Mezovský).

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
 Góly: 3. Flick (Szirányi, Lövei), 44. Baránek (Chovan, Mráz), rozh. nájazd Vrábeľ – 20. Klhůfek (Baránek), 57. Magosi.

Sumár zápasu HC Košice – DVTK:

Hostia chceli v Košiciach nadviazať na výhru z Popradu a aj tentoraz mali ideálny vstup do zápasu. V 3. minúte Flick tečoval strelu Szirányiho a brankár Košíc Sedláček bol bezmocný – 0:1. Domáci mali pomalší rozbeh do zápasu, no postupne sa dostali do tempa a pribludli aj gólové šance. V niekoľkých sa ocitol kapitán Chovan, ale brankár Adorján podržal svoj tím. Domáci vyrovnali gólom „do šatne,“ keď 15 sekúnd pred prvou prestávkou Klhůfek tečoval Baránekovu strelu – 1:1.

Košičanov gól upokojil, následne sa snažili čo najviac držať puk na hokejkách a nepúšťať súpera do svojho pásma. V 57. minúte zaváhal brankár Sedláček, ktorý neudržal puk pred Magosim a ten zblízka upravil na 2:2. V predĺžení si oba tímy dávali pozor na chyby a gólových príležitostí bolo minimum. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa presadili Flick, Milý a Vrábeľ.