Slovenská reprezentácia sa so šampionátom rozlúčila, foto:tasr

TAKTO to skončiť nemalo! Slovensko cestuje domov, od USA vyfasovalo debakel

Slovenskí hokejisti sa neprebojovali do semifinále na majstrovstvách sveta v Rige. Vo štvrtkovom štvrťfinále podľahli USA vysoko 1:6. Na turnaji obsadia 7. alebo 8. miesto, podľa výsledku Kanady vo večernom stretnutí s tímom Ruského olympijského výboru (ROC).

Američania položili základ víťazstva už v prvej tretine, v ktorej dominovali a vyhrali ju 3:0. Slováci strelili jediný gól v 33. minúte po strele Petra Cehlárika. Za troch najlepších hráčov Slovákov na turnaji vyhlásili obrancu Mislava Rosandiča a útočníkov Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika. Najlepšími hráčmi v zápase boli Adam Jánošík a Colin Blackwell.

Slovensko sa rozlúčilo so šampionátom vysokou prehrou s USA

Semifinálový súper Američanov bude známy až po odohratí všetkých štvrťfinálových duelov. Po nich sa urobí tabuľka štyroch postupujúcich a na základe umiestnenia v základných skupinách sa vytvoria dvojice klasickým spôsobom 1 – 4 a 2 – 3.