eReport.sk
Miroslav Šatan
Miroslav Šatan prezident slovenského zväzu ľadového hokeja, foto: tasr

SZĽH bojuje proti dezinformáciám: Testy budú zadarmo!

Na dezinformácie o projekte “Návrat fanúšikov” zareagoval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v sobotu oficiálnym stanoviskom, v ktorom okrem iného uvádza na pravú mieru finančnú náročnosť koronavírusových testov pre návštevníkov zápasov.

Testy venoval do projektu Pavol Čekan a sú pre účastníkov projektu zadarmo. Unikátny projekt SZĽH, ktorého úlohou je otestovať funkčnosť hromadných podujatí s divákmi na tribúne, sa od spustenia na verejnosti stretáva s vlnou dezinformácií a nepresných skutočností. Aktivita s názvom „Návrat fanúšikov“ je unikátnou snahou vedenia SZĽH o získanie vedomostí v snahe všeobecne zadefinovať podmienky konania rizikových hromadných podujatí v budúcich pandemických časoch.

Mohlo by vás zaujímať:

Aby mal SZĽH k dispozícii dáta potrebné k nastaveniu takýchto podmienok, spustil pilotný projekt v súvislosti so zo začiatkom finálovej Tipos extraligy medzi HKM Zvolen a HK Poprad. Preto inicioval akciu, na ktorej od začiatku participuje konzílium odborníkov v zastúpení Aleny Koščálovej a Jozefa Šuvadu, Úrad verejného zdravotníctva na čele s hlavným hygienikom Jánom Mikasom, Boris Klempa z biomedicínskeho centra SAV a vedec Pavol Čekan zo spoločnosti MultiplexDX.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport