HC Slovan Bratislava, foto:tasr

Slovan potvrdil rolu favorita, v Poprade sa predlžovalo

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľňajšom zápase 27. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC Mikron Nové Zámky 2:0. Po predchádzajúcej prehre s Nitrou (1:2) sa vrátili na víťaznú cestu a poistili druhú priečku v tabuľke. Nové Zámky sa trápia v koncovke, v druhom stretnutí po sebe nedali gól, pričom z uplynulých 12 duelov vydolovali iba päť bodov.

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia. Prvú veľkú šancu si vypracovali v 11. minúte, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia, v  ktorom preskúšal Parksovu pozornosť Embrich. V následnej presilovej hre Majdan sklepol puk po strele Bajteka, ale brankár Slovana pokus zneškodnil hruďou. Domáci sa v oslabení ubránili a po jeho skončení gólovo udreli, keď sa strelou zápästím presadil z vrcholu kruhov Gašpar – 1:0. Nové Zámky na začiatku druhej tretiny ešte zvýšili pohyb a nasadenie. V 25. min sa dostal do samostatného úniku G. Clarke, zvolil strelu pomedzi betóny, no Parks jeho úmysel prečítal. Slovanisti odpovedali mohutným náporom, v ktorom dokázali dostať puk za Kiviaha, podľa videorozhodcu však neprekročil bránkovú čiaru.

Hra nabrala v týchto chvíľach svižné tempo a hral sa ofenzívny hokej s rýchlymi výpadmi na oboch stranách. Záver tretiny patril Slovanu, v 37. min po dlhom obliehaní bránky hostí ešte Šišovský v koncovke neuspel, no akcia pokračovala, Sersen našiel pred bránkoviskom Kytnára, ktorý už zvýšil na 2:0. Kiviaho bol aj v ďalších minútach v permanencii a musel odvracať pokusy Meszároša či Štajnocha.

V tretej časti sa Slovan zameral najmä na pozorné bránenie, hostia sa pred Parksa dostávali iba s veľkou námahou. V 49. min sa Števuliak preštrikoval s pukom až medzi kruhy, domáci brankár jeho strelu švihom zlikvidoval. Hru potom rozkúskovali vylúčenia, čo vyhovovalo „belasým“. V 53. min mohol pridať tretí gól Slovana Urbánek, jeho strela skončila na konštrukcii bránky Kiviaha. Zámčania už v závere nič nevymysleli a z hlavného mesta tak odišli bez bodu.

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Gašpar (O’Donnell), 37. Kytnár (Sersen, Bačik)

HK Poprad – HC Dukla Ingema Michalovce

V zápase lídra Tipos extraligy HK Poprad a HC Dukla Ingema Michalovce sa predlžovalo. O výhre domácich rozhodli až samostatné nájazdy.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Livingston (Bjalončík, Tavi), 55. Brejčák (Matúš Paločko, Haščák), rozh. nájazd Drgoň – 47. Suja (Bartánus, Takáč), 57. Mihálik (Suja).