eReport.sk
Preteky Enduro Yamaha
Preteky Enduro Yamaha, foto:ig/m.r.

Skvelý úspech mladého Slováka: Vyhral preteky v cestných motocykloch v Taliansku!

Tento víkend sa uskutočnili prvé preteky Yamaha R3 bLU cRU european cup na talianskom okruhu v Misáne v rámci šampionátu World Superbikes. Prvý tréning som zvládol bez problémov a hneď po ňom už bola kvalifikácia. Našim cieľom bolo dostať sa do prvej rady na štartovacom gride, čo sa nám aj podarilo. 

„Po odštartovaní prvého preteky som pochopil, aké to je ťažké bojovať v tzv. Stockovej triede. Bolo to pre mňa novinkou, že zrazu približne pätnásť jazdcov bojuje v jednej skupinke o víťazstvo. Toľko fyzických kontaktov a zmien pozícii som ešte v žiadnom preteky nezažil,” popísal svoje prvé momenty Max Repák. „V poslednom kole sme sa šiesti chceli zmestiť do jednej zákruty, ale samozrejme došlo k ťukancom. Preteky bol tak vyrovnaný, že do poslednej zákruty som nevedel, či budem prvý alebo desiaty. Nakoniec z toho bolo druhé miesto, s čím som bol veľmi spokojný”.

Zdroj: ig/maxorepak

Do druhého závodu vylepšili so šéfom tímu Honzom Halbichom nastavenie tlmičov a venovali sa teórii možností zrýchlenia v jednotlivých úsekoch. Preteky som odštartoval z tretej pozície a stále som bojoval na čele závodu. Veľmi dobrý domáci jazdec Matteo Vanucci si vybudoval náskok, ale snažil sa ho dobehnúť. V predposlednom kole sa odtrhol od skupinky asi desiatich jazdcov a vydal sa na stíhaciu jazdu za Talianom.

V poslednom kole a poslednom sektore bojoval Repák s domácim jazdcom o výhru. Napokon bol úspešnejší slovenský jazdec a preteky vyhral. „Teším sa z úspešného víkendu a začínam intenzívnu prípravu na ďalšie preteky World Superbikes  v anglickom Donington Parku. Ďakujem svojim fanúšikom za podporné slová počas celého pretekového víkendu,” ďakovná reč mladého pretekára po vytúženom triumfe.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport