eReport.sk
Karlos Vémola po knokaute od Samuela Piráta Krištofoviča Zdroj: Twitter

VIDEO Po Attilovi Véghovi brutálne knokautoval Vémolu ďalší Slovák

Prvému Čechovi v UFC Vémolovi nevyšla rozlúčka s O2 Arenou podľa predstáv. Od zverenca svojho najväčšieho rivala Attilu Végha inkasoval na rovnakom mieste ako pred štyrmi rokmi len druhý knokaut vo svojej kariére.

Šesť rokov trvajúca rivalita medzi Slovákom Samuelom „Pirátom“ Krištofičom (17-6) a Čechom Karlosom Vémolom (36-8) vyvrcholila brutálnym KO po 108 sekundách. Vémola v podľa jeho vlastných slov predposlednom zápase kariéry padol podobne ako v novembri 2019 s Attilom Véghom. Taktiež zástupcom trnavského Spartakus Fight Gymu a jedným z trénerov Krištofiča.

Repete

Prvému Čechovi v UFC nevyšla rozlúčka s O2 Arenou podľa predstáv. Od zverenca svojho najväčšieho rivala Attilu Végha (33-9-2) inkasoval na rovnakom mieste ako pred štyrmi rokmi len druhý knokaut vo svojej kariére.

Bývalý dočasný šampión v strednej váhe a víťaz druhej série Oktagon Výzvy Krištofič bol outsider. Kurzy boli v jeho neprospech 4,04 – 1,21.

„Pirát rastie s príležitosťou. Čím ťažší zápas, tým podá lepší výkon,“ vravel komentátor a promotér Ondřej Novotný. Hoci bol Vémola na domácej pôde, väčšiu podporu od fanúšikov dostal Krištofič. Novotný ho uviedol ako „bojujúcu legendu“.

Zápas mal od úvodu divoké tempo. Krištofič bol výborne fyzicky i takticky pripravený. „Pirát“ v úvodnej polminúte odmietol dva pokusy o takedown. Vémolovi sa vynorili spomienky na májovú prehru s Patrikom Kinclom, keď si taktiež nedokázal presadiť svoj štýl boja.

Krištofič bol v prestrelkách presnejší a v klinčoch prekvapivo silnejší. Na Vémolovi sa podpisovali tvrdé údery, postupne spomaľoval. „Pirátovi“ na konci druhej minúty vyšla kombinácia ľavého a pravého háku, Vémola sa bezvládne zrútil k zemi.

„Každé víťazstvo je sladké a tým, že Karlos je legenda MMA scény v Česku aj na Slovensku, tak víťazstvo určite chutí,“ povedal Krištofič novinárom s odstupom pár minút po zápase. Po jeho bezprostrednom konci ho premohli emócie a dojatím skoro nemohol hovoriť.

Zdroj: Aktuality.sk, Čas, Twitter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Po Attilovi Véghovi brutálne knokautoval Vémolu ďalší Slovák

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej