eReport.sk
Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Čaputová považuje možnosť stretnutia politických lídrov stále za otvorenú


Pellegrini v nedeľu vyhlásil, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Ako komentoval, posledné dni ukázali, že niektorí politici nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii.

Prezidentka Zuzana Čaputová považuje možnosť stretnutia politických lídrov stále za otvorenú. Je podľa nej prirodzené, že si jeho príprava vyžaduje nielen čas, ale aj trpezlivosť. V aktuálnej situácii označila za najdôležitejšie, aby nastal posun v upokojení situácie. Ako menej dôležité vidí, či sa stretnutie uskutoční neskôr alebo na inom mieste. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Najprv sebareflexia

Hlava štátu zvolala stretnutie lídrov všetkých parlamentných politických strán spoločne so svojím nástupcom Petrom Pellegrinim po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Cieľom bolo upokojiť situáciu a odmietnuť násilie.

Pellegrini v nedeľu vyhlásil, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Ako komentoval, posledné dni a tlačové konferencie ukázali, že niektorí politici nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
  2. NAKA zasahuje, polícia SR
  3. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  4. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Predsedu vlády postrelili v stredu (15. 5.) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Momentálne je mimo ohrozenia života, no jeho stav je naďalej vážny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová považuje možnosť stretnutia politických lídrov stále za otvorenú

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: