eReport.sk
Propalestínsky protest. Ilustračné foto: eReport

Jordánsko požaduje medzinárodné vyšetrovanie krokov Izraela v Gaze


Jordánsko aktuálne zohráva úlohu jedného zo sprostredkovateľov v konflikte medzi Izraelom a palestínskym radikálnym hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Jordánsky minister zahraničných vecí Ajman Safádí v nedeľu uviedol, že jeho krajina požiadala o medzinárodné vyšetrovanie „vojnových zločinov. Tých sa Izrael dopustil počas svojho vojenského ťaženia v Gaze“. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

Safádí počas tlačovej konferencie s vedením Agentúry OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) ďalej dodal, že „tí, ktorí sú zodpovední za zdokumentované zločiny, by mali byť postavení pred spravodlivosť“.

Related Posts

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si podáva ruku so svojím iránskym náprotivkom Ebráhímom Raísím pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  2. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  3. Pápež František celebruje omšu svätenia olejov na Zelený štvrtok v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne 6. apríla 2023

Jordánsko podpísalo v roku 1994 mierovú dohodu so susedným Izraelom, pričom aj vďaka nej sa následne stalo kľúčovým regionálnym spojencom USA, ktoré vedú na Blízkom východe tzv. medzinárodnú protidžihádistickú koalíciu. Jordánsko aktuálne zohráva úlohu jedného zo sprostredkovateľov v konflikte medzi Izraelom a palestínskym radikálnym hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jordánsko požaduje medzinárodné vyšetrovanie krokov Izraela v Gaze

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: