eReport.sk
Bizarná situácia v Turecku, foto:yt/skynews

Bizarná situácia v tureckej lige: Prezident klubu napadol rozhodcu! Tesne po zápase vbehol na ihrisko

Jeden z najdlhšie pôsobiacich tímov tureckého futbalu možno opustí tamojšiu domácu futbalovú súťaž po tom, ako ho na ihrisku fyzicky napadol prezident ankarského klubu rozhodcu. K nemu sa pridali i rozzúrení fanúšikovia.

Násilný útok na elitného rozhodcu Halila Umuta Melera zanechal turecký futbal v úplnej kríze a zvýšil obavy o turecké inštitúcie.

Bizarná situácia

Rozhodca ošetrili v nemocnici po tom, čo ho prezident MKE Ankaragucu Faruk Koca udrel päsťou do tváre po tom, čo mužstvo z Ankary priznalo neskorý vyrovnávajúci gól v tureckej metropole proti rivalovi zo Superligy Caykur Rizespor.

Pridali sa aj fanúšikovia

Zatiaľ čo rozhodca ležal zranený, rozzúrení fanúšikovia vtrhli na ihrisko a kopali ho. Prezident klubu Ankaragucu medzitým rezignoval a spolu s ďalšími dvoma ho umiestnili do vyšetrovacej väzby.

Dramatické udalosti po záverečnom hvizde podčiarkujú intenzívne emócie okolo futbalu v Turecku. Tento šport je v krajine s 85 miliónmi obyvateľov masívne populárny a je platformou, ktorá spája tureckú politiku, biznis a kultúru.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bizarná situácia v tureckej lige: Prezident klubu napadol rozhodcu! Tesne po zápase vbehol na ihrisko

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej