eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka
Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka/zdroj: fb

Odsúdili muža, ktorý pred nemocnicou schvaľoval atentát, putuje do basy, informoval Žilinka


Prokurátor Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici na muža podal obžalobu za prečin schvaľovania trestného činu. Rozsudok je právoplatný, odsedí si tri mesiace.

Na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov odsúdil v nedeľu Okresný súd v Banskej Bystrici v tzv. superrýchlom konaní Ivana Č.. Ten 16. mája pred Rooseveltovou nemocnicou vykrikoval slová podporujúce a schvaľujúce útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Informoval o tom na sociálnej sieti generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Nechutné výroky

„V prítomnosti desiatok osôb v dôsledku nesúhlasu s politikou predsedu vlády k davu kričal ‚tu leží Fico‘, ‚nech skape!‘, ‚nech zdochne!‘, ‚mali ho dokončiť!‘, ‚dobre mu tak, mali ho streliť do hlavy!‘. Kričal aj ďalšie výroky, ktorými schvaľoval a podporoval útok na predsedu vlády,“ uviedol Žilinka.

Prokurátor Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici na neho podal obžalobu za prečin schvaľovania trestného činu. Rozsudok je právoplatný a Ivan Č. si trest odsedí v ústave na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia.

Mohlo by vás zaujímať

Premiéra hospitalizovali v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici 15. mája. S vážnymi strelnými zraneniami ho tam previezli po útoku v Handlovej. Ako v nedeľu informoval vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) stav predsedu vlády je naďalej vážny, je mimo ohrozenia života.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odsúdili muža, ktorý pred nemocnicou schvaľoval atentát, putuje do basy, informoval Žilinka

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: