Mladí slovenskí hokejisti do 20 rokov sa tešia. Na svetovom šampionáte do 20 rokov zdolali po Česku aj druhého silného súpera. Zdroj: IIHF

Mladí Slováci zdolali aj Švajčiarov – hrdinom bol brankár Adam Gajan

Hokejisti Slovenska kráčajú na majstrovstvách sveta kategórie do 20 rokov pevným maršom. Po včerajšom suverénnom víťazstve nad favorizovaným Českom dnes v nervy drásajúcom zápase zdolali ďalšieho silného súpera – Švajčiarsko, a sú tak už istými štvrťfinalistami!

Oddreté, no zaslúžené víťazstvo

Slovensko na ľade švédskeho Göteborgu vstúpilo do dôležitého zápasu lepšie ako včera a po prvej tretine vyhrávali 1:0 gólom Samuela Honzeka z 9. minúty. Švajčiari potom zrýchlili hru, náš tím prestrieľali 6:14, gól sa im však nepodarilo streliť. To sa im nepodarilo ani po viacerých presilovkách, ktoré im darovali na našich pomerne prísni rozhodcovia. Naši hokejisti v druhej tretine nevyužili Honzekom trestné strieľanie, ale nepykali za to. Obrovská šanca na vyrovnanie prišla Švajčiarom v samom závere stretnutia, keď viac ako dve minúty pred koncom skúsili hru bez brankára.

Výsledok sa rodil ťažko, ale z víťazstva mám veľmi dobré pocity a radosť.

Ivan Feneš, tréner hokejistov Slovenska do 20 rokov

Tá sa im ale nevyplatila, pretože už po pár sekundách dostali druhý gól od Petra Repčíka. Šanca ešte niečo urobiť so zápasom prišlo pri oslabení nášho tímu, ktorý trpel za zlé striedania a 6-tich hráčoch na ľade. Výhodu ale súper nevyužil, hoci znovu skúsil hru bez brankára a hral teda 6 na 4. Chybu, ktorú urobili Švajčiari pri našej modrej čiare, využil Servác Petrovský, ktorý trafil opustenú bránu a stanovil konečné skóre na 3:0 pre Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať:

1. Slafkovský mužom zápasu
  2. Výborný výsledok
  3. Tatarovi výmena prospela

„Výsledok sa rodil ťažko, ale z víťazstva mám veľmi dobré pocity. Na víťazstvo sme sa narobili a proti oddýchnutému súperovi, pre ktorého to bol prvý zápas na šampionáte, sme ho museli doslova oddrieť. Víťazstvo nás však teší,“ priznal tréner Ivan Feneš, ktorého teší aj to, že jeho tím ešte nedostal gól pri vlastnom oslabení. „Dnes ich bolo naozaj veľa, čo nás stálo enormné množstvo síl, pre úspech bolo ale kľúčové, že sme v oslabení nedostali žiadny gól,“ dodal na záver svojho hodnotenia.