eReport.sk
Južná Kórea Zdroj: Sario

Rozvoj spolupráce slovenských a kórejských podnikateľov vyzerá nádejne


Južná Kórea je najvýznamnejším ázijským a celkovo štvrtým najväčším investorom na Slovensku. Objem priamych zahraničných investícií z tejto krajiny predstavuje približne 3,6 miliardy eur.

Rozvoj ďalšej spolupráce medzi slovenskými a kórejskými firmami vyzerá nádejne. Podnikateľská misia, ktorá bola v Južnej Kórei tento týždeň, dopadla pozitívne, zhodnotil po jej skončení senior konzultant Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Michal Dutko.

„Pre nás je dôležité, aby mali pozitívne výstupy hlavne podnikatelia a akademici, ktorých sme na cestu prizvali. Zatiaľ čo mám ohlasy, tak všetci podnikatelia boli príjemne prekvapení jednak Kóreou a jednak aj kvalitou B2B stretnutí a networkingových podujatí, cez ktoré sa dostali k dôležitým kontaktom na kórejskej strane,“ priblížil.

Väčšia skupina slovenských podnikateľov bola súčasťou delegácie v rámci pracovnej cesty ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraja Blanára (Smer-SD) v Južnej Kórei. Absolvovali počas nej napríklad networkingové podujatie na zastupiteľskom úrade SR v Soule, ktorého sa zúčastnilo cez 25 podnikateľov z kórejskej strany. Ďalšiu takúto akciu mali aj vo významnom priemyselnom centre krajiny Ulsan.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  2. Pozor, SHMÚ varuje!

„Určite to vyzerá nádejne, ale nedá sa dopredu povedať, či z toho nakoniec aj niečo bude. Záleží dosť veľa aj na samotných podnikateľoch a na tom, aké follow-up kroky urobia do budúcnosti. My zo SARIO im samozrejme budeme k dispozícii a budeme ich podporovať, ako budeme vedieť,“ doplnil Dutko.

Južná Kórea je najvýznamnejším ázijským a celkovo štvrtým najväčším investorom na Slovensku. Objem priamych zahraničných investícií z tejto krajiny predstavuje približne 3,6 miliardy eur. V SR je etablovaných viac ako 100 kórejských spoločností, najmä v oblasti automobilového priemyslu a elektroniky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozvoj spolupráce slovenských a kórejských podnikateľov vyzerá nádejne

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: