Vo výbornom zápase sa z postupu do finále Ligy majstrov tešili futbalisti Realu Madrid. Zdroj: TASR/AP

„Divočina“ na štadióne Santiago Bernabéu so šťastným koncom pre domáci Real

Futbalová Liga majstrov je len pre tých najlepších. Toto tvrdenie sa potvrdilo aj v druhom semifinálovom zápase, v ktorom sa stretli domáci Real Madrid a hosťujúci Bayern Mníchov. Kto vydržal sledovať výborný zápas až do samého konca, ten určite neľutoval.

O víťazovi rozhodol sporný moment

Favoritom duelu boli domáci hráči, ktorí by v prípade úspechu postúpili do finále najprestížnejšej súťaže už po 18-ty krát, pričom získali 14 triumfov. Prvý semifinálový zápas v mníchovskej Allianz aréne sa skončil výsledkom 2:2, a tak ten, ktorý chcel nastúpiť do finále vo Wembley musel v Madride vyhrať.

Zápas to bol zaujímavý od samého začiatku, pričom svoje skvelé schopnosti predvádzali najmä obaja brankári – mníchovský Neuer aj madridský Lunin. Diváci sa po viacerých dobrých príležitostiach oboch tímov dočkali prvého gólu až po zmene strán a strelil ho hosťujúci Alphonso Davies.

Madridčania potom vrhli všetky sily do útoku, lenže prekonať skvelého Neuera sa im nedarilo. Real síce zanedlho po inkasovanom góle vyrovnal, rozhodca Szymon Marciniak po zahliadnutí videa im však gól neuznal pre faul na Joshuu Kimmicha. Domáci diváci si po druhýkrát zakričali gól až v 81. minúte a dal ho po chybe výborne chytajúceho brankára Bayernu Joselu. Ten istý hráč pridal o tri minúty aj víťazný gól, ktorý preveroval pre možný ofsajd VAR, no napokon platil. Strhujúci zápas sa hral potom až do samého záveru, pretože hlavný rozhodca nastavil asi 15 minút.

Mohlo by vás zaujímať:

A veruže veci sa diali aj v samom závere, keď Bayern v 103. minúte predsa len strelil vyrovnávajúci gól, ale keďže asistent rozhodcu zdvihol zástavku pre údajný ofsajd, hlavný rozhodca odpískal a situácia sa tak nemohla riešiť ani pomocou WAR. „Príde mi to neuveriteľné, nechápem, prečo nenechal pokračovať v hre. Sám sa potom ospravedlňoval,“ povedal obranca Bayernu Matthijs de Ligt v rozhovore s DAZN.

Rozhodnutie čiarového rozhodcu bolo trochu v rozpore so súčasným trendom, kedy sa sporné situácie nechávajú dohrať a vyčkáva sa na potvrdenie pri videí. Zápas sa teda skončil výsledkom 2:1 pre Real Madrid, ktorý tak nastúpi vo finále Ligy majstrov 1. júna vo Wembley proti ďalšiemu nemeckému celku Borussii Dortmund, ktorá vyradila favorizovaný Paris St. Germain.