eReport.sk
Michal Šimečka
Michal Šimečka zdroj: tasr

Šimečka: PS stále verí, že iniciatíva za okrúhly stôl strán uspeje


Pellegrini prekazil Šimečkove plány, keď v nedeľu vyhlásil, že na okrúhly stôl politických strán ešte nedozrel čas a dodal, že posledné dni ukázali, že niektorí politici nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii.

Predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi je ľúto, že niektoré strany odmietajú okrúhly stôl organizovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou. So zámerom pôvodne súhlasil aj zvolený prezident Peter Pellegrini, no vzhľadom na udalosti zmenil názor. Hnutie túto iniciatívu víta a stále verí, že uspeje. TASR o tom informovala riaditeľka mediálneho oddelenia PS Alena Kuišová.

Odrazu chcú pokoj?

„Považujem za kľúčové, aby sme zastavili rastúcu vlnu nenávisti, napätia a nevraživosti – spoločným signálom, že hoci naše politické rozdiely a spory pretrvávajú, vieme politickú súťaž viesť normálne, kultúrne a bez nenávisti,“ uviedol Šimečka.

Mrzí ho, že viacerí politici, aj koalície, aj opozície, akoby si neuvedomovali vážnosť situácie, a naďalej prilievajú olej do ohňa. „Kreslia obraz kolektívnej viny, akoby za atentát mohli médiá, či opozícia, pričom vedia, že vinným je atentátnik, ktorý bol osamelým vlkom a dnes sedí vo väzbe. To je to posledné, čo teraz potrebujeme,“ dodal predseda PS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. NAKA zasahuje, polícia SR

Pellegrini v nedeľu vyhlásil, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Ako komentoval, posledné dni a tlačové konferencie ukázali, že niektorí politici nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii.

Čaputová označila možnosť stretnutia politických lídrov stále za otvorenú. V aktuálnej situácii považuje za najdôležitejšie, aby nastal posun v upokojení situácie. Menej dôležité podľa nej je, či sa stretnutie uskutoční neskôr alebo na inom mieste.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka: PS stále verí, že iniciatíva za okrúhly stôl strán uspeje

Odoberať
Upozorniť na
46 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: