Výborný výsledok
Mladí slovenskí hokejisti do 20 rokov v prvom zápase na svetovom šampionáte rozobrali favorizované Česko doslova ako bicykel. Ilustračné foto: tasr

Paráda: Mladí Slováci na hokejovom šampionáte do 20 rokov zdemolovali favorizované Česko!

Vo Švédsku sa dnes na obed začali hokejové majstrovstvá sveta kategórie do 20 rokov. Na Slovákov čakalo Česko, súper z kategórie najťažších, ktoré skončilo pred rokom na striebornej priečke. Komplex z Česka však u našich mladíkov trval prvú iba tretinu, pretože v tých ďalších dvoch favorita doslova rozobrali ako bicykel.

Zlý začiatok, fantastický koniec

Slováci začali zápas asi najhoršie ako mohli, pretože inkasovali hneď z prvej vážnejšej akcii súpera už po minúte hry. Celú prvú tretinu mali v rukách naši bratia Česi, lenže od druhej sa začal lámať chlieb. Súper pridal na tvrdosti a pri množiacich sa presilových hrách naši dve využili. Gól sa im dokonca podarilo streliť aj vo vlastnom oslabení, čo favorizovaných českých mladíkov definitívne zlomilo. Čechom sa síce ešte podarilo znížiť na 5:2, lenže už po pár sekundách im naši chlapci zasadili definitívne KO, z ktorého sa už súper nezmohol na nič.

1. Slafkovský mužom zápasu
  2. Tatarovi výmena prospela

Slovensko, posilnené o viacerých hráčov zo zámoria, tak vstúpilo do šampionátu najlepšie ako mohlo. Už zajtra však na nich, opäť od 12.00 hod, čaká ďalší ťažký súper – Švajčiarsko. „Každý chcel vyhrať, preto bol zápas vyrovnaný, ale naša útočná kvalita sa od druhej tretiny ukázala. Sme radi, že sme ten zápas zvládli,“ skonštatoval po úspešnom vstupe do šampionátu slovenský tréner Ivan Feneš, ktorému urobilo radosť ako jeho zverenci skórovali v II. tretine, v ktorej súperovi strelili až štyri góly. O góly našich sa postaral dvakrát Servác Petrovský a po jednom presnom zásahu mali Peter Repčík, Samuel Honzek, Boris Žabka a Maxim Štrbák.