eReport.sk
Slovák Lukáš Haraslín (vpredu) patril v drese pražskej Sparty k najlepším hráčom. Zdroj: TASR/AP

„Železná“ Sparta ani „sešívaní“ výsledkovo neuspeli, herne však s futbalovými gigantami nesklamali


Futbaloví fanúšikovia pražských „S“, teda Sparta aj Slavie, mali včera doslova hody. Exmajster z Edenu, Slavia, hral svoj zápas v Miláne so slávnym AC, majstrovskí Sparťania dokonca privítali doma ešte slávnejší FC Liverpool, ktorý je v čele anglickej najvyššej súťaže. Oba tímy síce výsledkovo prepadli, herne ale určite nie.

Zbytočne veľa inkasovaných gólov

Praha azda ešte nezažila v jenom kole takých súperov, akých prisúdil žreb Slavii a Sparte v tomto kole európskych pohárov. Sparťania nastúpi doma proti Slávnemu FC Liverpool, ktorý má síce v tíme stále veľkú maródku, veľkú silu má však aj na lavičke náhradníkov, a tak jeho tréner Jürgen Klopp nemal problém poskladať silnú zostavu. Angličania sa pustili do Pražanov zhurta hneď od začiatku a výsledkom bol veľmi rýchly gól z penalty už v 7. minúte. Potom ale „prikúrili“ aj Sparťania, v ktorých drese sa veľmi dobrou hrou predstavil Slovák Lukáš Haraslín. Zaplnená Letná videla výborný zápas celý prvý polčas, v ktorom Sparťania zahodili niekoľko skvelých šancí. Za to prišiel trest v podobe ďalších dvoch gólov.

Lukáš Haraslín (vpredu) mohol streliť slávnemu FC Liverpool aj dva góly. Zdroj: TASR/AP

V úvode rovnako výborného II. polčasu sa Sparťanom síce podarilo znížiť vlastným gólom súpera, ten si ale šiel za svojím a napokon vyhral výrazným rozdielom 1:5, keď v jeho drese sa na ihrisku postupne objavili všetky jeho najväčšie hviezdy – Salah aj van Dijk. Náš Lukáš Haraslín zápas nedohral do konca, ale mal niekoľko výborných príležitostí na skórovanie, pri odchode z hracej plochy ho však diváci vytlieskali. Sparťania tak po domácom „výprasku“ zrejme v Európskom pohári končia, za svoj výkon v prvom zápase proti FC Liverpool sa ale hanbiť určite nemusia. Svedčala o tom aj pozápasová reakcia fanúšikov na zaplnených tribúnach, ktorí ich za predvedenú hru odmenili potleskom.

Odolávali aj bez vylúčeného hráča

S pomerne slušnou nádielkou v Európskom pohári sa vracali z talianskeho Milána aj hráči pražskej Slavie, ktorí podľahli miestnemu slávnemu AC 2:4, pričom od 26. minúty hrali oslabení o vylúčeného hráča. Do vedenia síce šli domáci, Slavisti ale o dve minúty po krásnej strele vyrovnali. Miláno však na konci polčasu, keď už hralo s prevahou jedného hráča, strelilo ešte ďalšie dva góly. „Sešívaným“ vykresal iskierku nádeje na výborný výsledok Slovák Ivan Schranz,

Mohlo by vás zaujímať:

Slavisti ale v závere zápasu inkasovali ešte raz, a tak si do domácej odvety vezú zo San Sira dvojgólové manko. Ani oni sa ale za predvedenú hru hanbiť nemusia, pretože talianskemu gigantovi boli, rovnako ako ich úhlavní rivali zo Sparty, celkom vyrovnaným súperom. U Slavie, rovnako ako u Sparty je záverečné resumé takmer rovnaké: Po výborných výkonoch zbytočne veľa inkasovaných gólov a – nestratili sa ani Slováci Schranz s Haraslínom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Železná“ Sparta ani „sešívaní“ výsledkovo neuspeli, herne však s futbalovými gigantami nesklamali

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Aktuálne