eReport.sk
Pokrytecký Hašek?
Bývalý český brankár Dominik Hašek, foto:tasr

Dominik Hašek sa strápnil, otvoril zápas NHL. Ligu pritom dlhodobo kritizuje. Teraz sa kajá

Dominik Hašek sa poriadne strápnil. Zabudol, že kritizoval NHL a zúčastnil sa na otvorení prestížneho zápasu. Následne sa prostredníctvom siete X ospravedlňoval. O nešťastnom počine českého hokejistu píše denník idnes.cz.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Pokrytecký Hašek?
  3. Priority Únie sa nemenia

Dominik Hašek sa poriadne strápnil

Už dlho kritizuje NHL za jej postoj voči ruským hokejistom. Minulý týždeň však počas návštevy Buffala otvoril zápas proti Chicagu. Dominik Hašek sa teraz verejne ospravedlnil za svoje konanie.

„Je to moje osobné zlyhanie, ktoré sa budem snažiť napraviť o to intenzívnejšie. Už sa to nebude opakovať,“ napísal na sociálnej sieti X.

V Buffale odohral Hašek dlhých deväť sezón. Dodnes má v meste a v klube veľa známych, ktorých pravidelne navštevuje. Svoje zlyhanie vysvetlil aj takto:

„Pri mojej každoročnej návšteve som prijal pozvanie od priateľov na zápas NHL. Zároveň som na žiadosť fanúšikov a klubu súhlasil s aktívnou účasťou na začiatku tohto zápasu.“

Účasť bola veľkou chybou!

Mnohí fanúšikovia sa návratu veľkej hviezdy tešili. Avšak našli sa aj takí, ktorí si uvedomili, aký pokrytecký je krok Haška. Na kritiku neskôr zareagoval. Olympijský šampión z Nagana vydal vyhlásenie, v ktorom označil svoju účasť na podujatí za obrovskú chybu.

„Týmto sa chcem ospravedlniť predovšetkým všetkým ukrajinským vojakom a všetkým ukrajinským ľuďom, ktorí hrdinsky bránia nielen svoju vlasť, ale aj celú Európu pred imperialistickým nepriateľom,“ povedal bývalý český hráč.

„Tiež sa ospravedlňujem fanúšikom, ktorí ma podporovali a naďalej podporujú a všetkým, ktorých som sklamal svojimi činmi.“

Zároveň opäť vyjadril svoj nesúhlas so súčasnou pozíciou vedenia ligy na čele s Garym Bettmanom. Zopakoval, že tým, že NHL umožňuje ruským hokejistom verejne vystupovať, propaguje vojnové zločiny a prebiehajúcu inváziu na Ukrajinu.

„Preto sa stala zodpovednou za straty na ľudských životoch a obrovské materiálne škody v tejto vojne,“ dodal.

Američania berú jeho názor na vedomie…

Ako idnes informuje, v minulosti Hašek poslal list hlavným predstaviteľom zámorskej súťaže, ale nestretol sa s pochopením. . Dali mu najavo čo si myslia.

„Má právo na svoj názor, ale ja s ním nesúhlasím,“ povedal Bettman. Hašek tiež niekoľkokrát ostro kritizoval ruského útočníka Alexandra Ovečkina. Verejne odsúdil aj odchod českých hokejistov do KHL.

V júni minulého roka navštívil Ukrajinu a o mesiac neskôr prijal pozvanie europoslanca Tomáša Zdechovského a predviedol svoje názory pred Európskym parlamentom v Štrasburgu.

Na záver svojho ospravedlnenia vyslal signál: „Budem pokračovať v boji a pomáhať brániť všetko, na čo ruský štátom kontrolovaný teroristický režim útočí, a kritizovať všetkých, ktorí ho svojimi činmi podporujú.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dominik Hašek sa strápnil, otvoril zápas NHL. Ligu pritom dlhodobo kritizuje. Teraz sa kajá

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej