eReport.sk
Na snímke zľava Robert Kaliňák, Ľubomír Solák, Tibor Gašpar, Matúš Šutaj Eštok, Pavol Gašpar 19. mája 2024 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

VIDEO Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že atentátnik mal komplicov a nekonal sám


Minister Šutaj Eštok však vyvrátil, že by s útočníkom spolupracovali dvaja ľudia, ktorí držali zábranu, za ktorou sa nachádzal útočník. Išlo podľa neho o slepú ženu a jej nepočujúceho partnera.

Vyšetrovací tím atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa zaoberá aj možnosťou, že páchateľ nebol osamelým vlkom. Informoval o tom v nedeľu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Atentátnik možno nekonal sám

Vláda zriadila vyšetrovací tím, ktorý pracuje na vyšetrení atentátu na premiéra Fica. Jednou z verzií podľa ministra vnútra je aj to, že útočník Juraj C. nebol takzvaný osamelý vlk. Vychádzajú aj z toho, že dve hodiny po atentáte mal páchateľ vymazanú facebookovú aj komunikačnú históriu.

„Ale nebola vymazaná ním a zrejme ani manželkou,“ povedal Matúš Šutaj Eštok. Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) doplnil, že manželka Juraja C. nie je tak „technicky disponovaná“, že by bola schopná jeho históriu vymazať. Povedal tiež, že je možné, že útočník Juraj C. komunikoval o atentáte s niekým zo svojho okruhu. Reálnejšia je tak podľa neho verzia, že nekonal sám.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka
  2. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  3. Zuzana Čaputová

Minister vnútra však vyvrátil, že by s útočníkom spolupracovali dvaja ľudia, ktorí držali zábranu, za ktorou sa nachádzal útočník. Išlo podľa neho o slepú ženu a jej nepočujúceho partnera. Minister povedal, že šlo o dezinformáciu, že by pomáhali útočníkovi.

Zdroj: tasr, Denník N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že atentátnik mal komplicov a nekonal sám

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: