eReport.sk
Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
Andrej Danko, zdroj tasr

Danko: Okrúhly stôl v utorok by spoločnosť nezmieril. Ďakujem Pellegrinimu za jeho ústretovosť


Začiatkom budúceho týždňa Danko okrem iného očakáva, že by mala byť porada k mediálnym zákonom. Presadiť chce v tejto oblasti nové pravidlá, napríklad o tom, čo je novinárska etika či o vzťahoch novinárov a politikov.

Predseda SNS Andrej Danko očakával, že utorkový okrúhly stôl lídrov politických strán nebude. Podľa neho nie je priestor niekoho obviňovať, ale ani hovoriť o generálnych gestách zmierenia. Zvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu poďakoval, že „cúvol“. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike.

S Matovičom nie

„Je falošné hovoriť o tom, že stretnutie v utorok by zmierilo spoločnosť,“ skonštatoval Danko.

Uznal však, že každý chce zmierenie. Pellegrinimu poďakoval, že ustúpil z iniciatívy okrúhleho stola a že Hlas-SD uznal, že takéto stretnutie je predčasné. S niektorými ľuďmi sa podľa neho debatovať nedá, čo považuje za problematické. „Neverím v premenu niektorých ľudí,“ poznamenal. Je však vďačný, ak sa rodí slušná opozícia, s ktorou je možné diskutovať. S Igorom Matovičom si ale za jeden stôl sadnúť odmieta.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová

Začiatkom budúceho týždňa očakáva okrem iného, že by mala byť porada k mediálnym zákonom. Presadiť chce v tejto oblasti nové pravidlá, napríklad o tom, čo je novinárska etika, o vzťahoch novinárov a politikov a rovnako i o tom, čo je ešte povinný politik od novinárov „strpieť“. Novinára, ktorý má pravdu, nie je podľa neho možné umlčať. Budúci týždeň očakáva „nejakú formu“ koaličnej rady, zasadnúť by mohol aj parlament.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Danko: Okrúhly stôl v utorok by spoločnosť nezmieril. Ďakujem Pellegrinimu za jeho ústretovosť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: