eReport.sk
KPÚ sa zastal developera!
Pohľad na Bratislavský hrad

Pozor! Národný beh Devín – Bratislava si vyžiada dopravné obmedzenia i zmeny v MHD


Pre Národný beh Devín – Bratislava, ktorého 76. ročník sa koná v nedeľu (14. 4.) v hlavnom meste, treba počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami. Dočasné zmeny sa nevyhnú ani niektorým linkám bratislavskej mestskej hromadnej dopravy. Vodičov a cestujúcich na to upozorňuje polícia i Dopravný podnik Bratislava.

Od 7.15 do 13.00 h budú uzavreté Rázusovo i Vajanského nábrežie (v úseku od Mosta SNP po Šafárikovo námestie). Od 8.00 približne do 12.00 h budú pre dopravu uzavreté Devínska cesta, Kremeľská ulica a cesta Devínska Nová Ves – Devín. Od 9.30 do 11.00 h bude vylúčená doprava z komunikácií v mestskej časti Devín.

V čase od 7.15 do 13.00 h neprejdú autá cez Mostovú ulicu. Medzi 9.45 a približne 12.00 h bude uzavretá Botanická ulica (v úseku od Riviéry po Most SNP) smerom do centra a taktiež Nábrežie arm. gen. L. Svobodu v smere do centra.

Podujatie si zároveň vyžiada aj výrazné krátkodobé zmeny premávky MHD, s ktorými treba počítať najmä na nábreží a v Devíne. V čase medzi 7.30 a 13.00 h budú upravené niektoré električkové a autobusové linky. Obmedzenia budú trvať približne od 7.00 do 13.00 a dotknú sa deviatich autobusových a električkových liniek, konkrétne liniek 1, 4, 21, 29, 32, 37, 39, 50 a 70. „Aj tentoraz sa odklonové trasy môžu operatívne meniť,“ podotýka mestský dopravca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  3. Zelensky pricestoval do Washingtonu

Mestská časť Devín na svojom webe informuje, že príchod prvých bežcov na parkovisko pod hradom je plánovaný okolo 8.00 – 8.30 h. O 10.00 h by mala byť odštartovaná prvá vlna bežcov. Po poslednom štarte o 10.12 h pôjde za posledným bežiacim auto. Bude dávať informáciu, keď dobehnú na miesta, aby sa spriechodnil prejazd uzavretých častí.

Smer do Devínskej Novej Vsi bude priechodný a bude ním premávať kyvadlová doprava. Národný beh Devín – Bratislava je najstarším atletickým bežeckým podujatím na Slovensku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozor! Národný beh Devín – Bratislava si vyžiada dopravné obmedzenia i zmeny v MHD

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Aktuálne