Washington Capitals - Buffalo Sabres, foto:tasr

Sekerov Dallas vyrovnal presilovkový rekord, Bäckström prekonal Bondru

Hokejisti Dallasu v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na domácom ľade nad Nashvillom 3:2. Sekera odohral takmer 18 minút, zablokoval tri strely a pripísal si dva hity.

Vlaňajšiemu finalistovi pomohol k triumfu 36-ročný veterán Joe Pavelski gólom a dvomi asistenciami. Ako najstarší hráč v ligovej histórii zaznamenal tri a viac bodov v každom z prvých dvoch zápasov svojho tímu v sezóne. Bilanciu 1+2 mal aj jeho spoluhráč Roope Hintz. Stars majú na konte dve výhry a s celkovým počtom ôsmich presilovkových gólov v prvých dvoch dueloch sezóny vyrovnali rekord NHL Pittsburghu (1995/1996) a Detroitu (1942/1943). „Je fajn, keď vám to tam padá. Len aby nám to vydržalo. Myslím si, že nám to zatiaľ celkom ide,“ povedal pre nhl.com Pavelski. Washington so slovenským duom Zdeno Chára – Richard Pánik prehral s Buffalom 3:4 po samostatných nájazdoch. Jediným úspešným exekútorom v rozstrele bol Jack Eichel, ktorý si v riadnom hracom čase pripísal asistenciu.

Sabres vrátili súperovi nájazdovú prehru 3:4 z piatkového duelu. Švédsky center Nicklas Bäckström zaznamenal za domácich gól a asistenciu. Odohral 962. zápas v drese Capitals v základnej časti NHL, čím sa dostal na tretie miesto historických klubových tabuliek, keď prekonal zápis Petra Bondru (961 stretnutí). Niekdajší kanonier Washingtonu na sociálnej sieti zagratuloval Bäckströmovi k jeho méte. „Blahoželám, Nick! Prajem ti mnohé ďalšie úspechy v drese Capitals, nech sa ti ďalej darí,“ napísal bývalý slovenský reprezentant na Twitteri. Bäckströmovi chýba už len 22 zápasov, aby sa na druhom mieste klubového poradia vyrovnal krajanovi Callemu Johanssonovi, na čele štatistiky je súčasný kapitán tímu Alexander Ovečkin (1156).

Ruský ostrostrelec spoločne s krajanmi Jevgenijom Kuznecovom, Dmitrijom Orlovom a Iľjom Samsonovom vynechali už tretí zápas po tom, čo porušili karanténu v súvislosti s covid-ovým protokolom. Chára, ktorý sa posunul z tretej obrannej dvojice do druhej, odohral takmer 23 minút a zaknihoval jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Pánik strávil na ľade takmer 12 minút, dvakrát vystrelil na bránku „šablí“ a rozdal štyri hity.