Prehra Liptovského Mikuláša s Detvou mala trpkú príchuť, hostia sa utrhli z reťaze

Jednoznačná prevaha hostí pokračovala aj pri hre 4 na 4, keď sa v pozícii nahrávača opäť predviedol Sýkora a naservíroval puk Kingovi na siedmy gól. V 36. minúte tesne minul Downing. Domácich nenaštartovala ani presilovka v úvode tretej časti a krátko po jej konci inkasovali už ôsmykrát v zápase. Valent vybojoval puk za bránkou, nakorčuľoval si k pravému mantinelu, odkiaľ našiel medzi kruhmi Downinga a ten vymietol horný roh bránky – 1:8.

Hráči Detvy boli pri chuti, v ďalších minútach si proti odovzdanému súperovi robili, čo chceli, ponúkali si šance a snažili sa o dvojcifernú výhru. V 52. minúte pridal deviaty zásah Ľuptak po nezištnej prihrávke Rymshu. Na druhej strane aspoň trochu zmiernil prehru Kiss. Detva dohrala duel v početnej výhode, ale desiatka nakoniec nepadla.