HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava, foto:tasr

Košice zvíťazili vysoko nad Banskou Bystricou, Zvolen prehral po predĺžení

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 7:3. HC Slovan si na ľade HKM Zvolen s domácimi poradil a po samostatných nájazdoch zvíťazil 2:3.

Úvodná tretina sa skončila v prospech Banskobystričanov, keď z priestoru tesne pred bránkou skóroval Joshua Winquist. Domáci tím však dokázal v druhej tretine prevážiť misky váh na svoju stranu. Tridsaťdeväť sekúnd po začiatku druhej tretiny vyrovnal Bruno Mráz a do vedenia poslal „oceliarov“ v presilovke v 28. min Pavel Klhůfek. Dvojgólový náskok zaistil domácim prvýkrát takmer presne v polovici duelu Michal Chovan. Banská Bystrica sa v ďalšom priebehu dvakrát priblížila na rozdiel jediného gólu. Martin Faško-Rudaš znížil na 2:3 v 34. min a v 55. min aj Filip Vašaš na 3:4. Lenže záverečná päťminútovka patrila Košiciam a zásluhou troch gólov v nej im napokon patrili tri body.

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

HKM Zvolen prehral v 17. kole so Slovanom Bratislava 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Poslednú dvadsaťminútovku si najprv zahrali oba tímy presilovky, v nich sme šance nevideli, hoci hostia mali tlak na rozdiel od domácich. Hralo sa dôrazne na oboch stranách, Zvolen sa snažil vyrovnať a mal k tomu blízko v 51. minúte, keď v početnej výhode nebezpečne zakončovali Stupka a McPherson. S pribúdajúcim záverom hrali Slovanisti viac takticky a nevyplatilo sa im to, pretože po nahodenom puku od modrej z hokejky Puliša sa ujal teč Mikúša vo vzduchu a bolo 2:2. Na konci riadneho hracieho času mali viac fyzických síl hráči spod Pustého hradu a mohli otočiť duel vo svoj prospech, veľkú šancu mal Stupka, Makarova zastúpil obetavý Štajnoch.

Na opačnej strane však po veľkej chybe Mikúša nedokázal skórovať sám pred Rahmom Kytnár.
V predĺžení nebola núdza o gólové príležitosti na oboch stranách v hre troch proti trom, na domácej ich nevyužili Nuutinen a Helewka, na hosťujúcej v úniku Ranford. Rozhodnutie tak priniesli samostatné nájazdy a v nich zaznamenal víťazný zásah Ranford v štvrtej sérii, keď sa nik nepresadil z piatich zvolenských exekútorov.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 pp a sn