Hráč Dallasu v súboji, foto:tasr

Erik Černák bodoval pri víťazstve Tampy, Sekera s premiérovým zásahom

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Nashvillom 6:3 aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka. Lightning si mohli prvýkrát v sezóne vychutnať návštevu 3800 divákov a klub pred duelom slávnostne vyvesil pod strechu haly vlajku pre víťaza Stanleyho pohára.

Černák a Sekera bodovali

Černák zaznamenal obe asistencie v prvej tretine, po jeho prihrávkach sa presadili Tyler Johnson a Mathieu Joseph. Slovenský hokejista má v 23 zápasoch na konte 9 bodov za gól a osem asistencií. „Blesky“ odčinili prehru s Detroitom v minulom zápase a Nashville zdolali piatykrát za sebou. Hostia síce v tretej tretine znížili z 1:4 na 3:4, ale piaty gól pridal Blake Coleman a do prázdnej bránky spečatil triumf Lightning Anthony Cirelli. „Z víťazstva máme radosť. Vedeli sme, že po prehre s Detroitom musíme hrať lepšie. V tretej tretine sme dostali dva góly, ale otriasli sme sa a išli sme ďalej. To bolo dôležité,“ povedal pre nhl.com Černák. Do štatistík sa zapísal aj obranca Dallasu Andrej Sekera. Ten strelil v zápase s Columbusom svoj prvý gól v sezóne.

Ovečkin gól od rekordu

Washington zvíťazil vo Philadelphii 5:4 aj vďaka Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý strelil už 716. gól v profilige a len jeden presný zásah ho delí od vyrovnania výkonu Phila Esposita na šiestom mieste historických tabuliek. V drese víťazov odohrali duel Slováci Zdeno Chára a Richard Pánik, do štatistík kanadského bodovania sa nezapísali. Capitals vyhrali tri zápasy za sebou a deväť z posledných jedenástich. Carl Hagelin a Nick Jensen pomohli k úspechu gólom a asistenciou. Washington mal v zápase stále navrch, Flyers síce v závere znížili na rozdiel jedného gólu, ale ďalší puk za svoj chrbát už Iľja Samsonov nepustil.