slovenský obranca Capitals Zdeno Chára, foto:tasr

Chára s Pánikom pri víťazstve Washingtonu, rozhodol Ovečkin

Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade New Jersey 3:2. O triumfe Caps rozhodol ruský kanonier Alexander Ovečkin. Washington zvíťazil tretíkrát za sebou.

Chára s Pánikom pri víťazstve

V drese víťazov odohral slovenský obranca Zdeno Chára vyše 18 minút, nebodoval ani jeho krajan Richard Pánik, ktorý odohral takmer 9 minút a zapísal si mínusový bod. Chicago zvíťazilo doma nad Detroitom 7:2 aj vďaka 400. gólu Patricka Kanea v kariére. Kane sa tak stal stým hokejistom ligy, ktorý dosiahol túto métu, štvrtým v klubových dejinách po Bobbym Hullovi, Stanovi Mikitovi a Stevovi Larmerovi.

Zdroj: video:ig/caps

Halák iba na lavičke

Hráči Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New Yorku Rangers 4:1. O triumf „medveďov“ sa výraznou mierou pričinil Charlie Coyle, autor dvoch gólov. Brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom, mal 20 úspešných zákrokov.