tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Dušan Ivkovič, foto:tasr

Zomrel Dušan Ivkovič, tréner zlatej generácie Juhoslávie

Vo veku 77 rokov zomrel vo štvrtok v Belehrade Dušan Ivkovič, jeden z najúspešnejších basketbalových trénerov všetkých čias. Ako reprezentačný kouč priviedol Juhosláviu k titulu majstrov sveta v roku 1990 a trom titulom majstrov Európy. Bol koučom strieborného mužstva z OH v Soule 1988.

Tréner zlatej generácie

Ivkovič bol pri posledných úspechoch „veľkej“ Juhoslávie. Pamätný je najmä jeho triumf zo svetového šampionátu 1990 v Argentíne. Tím vtedy vybudoval okolo mladých hráčov Toniho Kukoča, Vladeho Divaca a Dražena Petroviča, zo všetkých troch sa neskôr stali veľké hviezdy NBA. K titulom európskych šampiónov priviedol v rokoch 1989 a 1991 Socialistickú federatívnu republiku Juhoslávia, v roku 1995 triumfoval už s Federatívnou republikou Juhoslávia (Srbskom a Čiernou Horou). Samostatné Srbsko priviedol ešte v roku 2009 k striebru.

Mohlo by vás zaujímať:

Dlhoročný tréner v Grécku

Ivkovič zbieral úspechy aj ako klubový kouč. Najprestížnejšiu európsku súťaž Euroligu vyhral dvakrát s Olympiakosom Pireus v rokoch 1997 a 2012. S úctou na neho spomínajú aj v Rusku, kde trikrát priviedol k titulu CSKA Moskva. Jeho úspešná trénerská kariéra trvala 46 rokov. Ešte v roku 2016 viedol popredný euroligový klub Anadolu Efes Istanbul. Správu priniesol portál eurohoops.net.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel Dušan Ivkovič, tréner zlatej generácie Juhoslávie

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku