Hráči SSC Neapol, foto:ig/napoli

Neapol zmazal dvojgólové manko, Spalletti: Ukázali sme charakter

Futbalisti SSC Neapol zmazali dvojgólové manko a vo štvrtkovom šlágri C-skupiny Európskej ligy remizovali na ihrisku anglického Leicestru City 2:2. V zostave talianskeho tímu chýbal pre svalové zranenie slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Domáci začali aktívne a už v 9. minúte otvoril skóre vydareným volejom Španiel Ayoze Perez. Neapol mohol ešte pred polčasom vyrovnať, ale dve veľké šance zmaril skvelými zákrokmi Kasper Schmeichel. Po zmene strán strelil v 59. minúte Patson Daka druhý gól domácich, ale ten napokon pre ofsajd neplatil. O päť minút neskôr však Leicester predsa len viedol 2:0, keď po rýchlej kontre presne namieril ľavačkou Harvey Barnes.

Neapol sa nevzdával

Hostia sa nevzdali a krátko po druhom inkasovanom góle sa dostali do hry. V šestnástke sa presadil nigérijský útočník Victor Osimhen, prehodil Schmeichela a znížil na 1:2. Bývalý hráč Wolfsburgu či Lille sa napokon stal hrdinom Neapola, keď v 87. minúte hlavou vyrovnal na konečných 2:2. Leicester okrem dvoch bodov prišiel aj o Wilfreda Ndidiho, ktorý v nadstavenom čase dostal za faul lakťom druhú žltú kartu

„Musíme sa poučiť z vlastných chýb,“ tvrdí Rodgers

„Hriech nie je stratiť dvojgólový náskok, hriech je sa z toho nepoučiť. Verím, že náš mladý tím si z tohto zápasu niečo zoberie,“ povedal podľa BBC tréner Leicestru Brendan Rodgers. „Som sklamaný z výsledku, ale bolo tam množstvo dobrých momentov. Dali sme dva pekné góly, tretí neuznali pre tesný ofsajd. Myslím si, že sme v závere boli unavení. Musíme mať viac loptu na kopačkách, aby nás to stálo menej síl,“ dodal tréner anglického tímu.