Petra Vlhová (vľavo) skončila v slalome v americkom Killingtone na druhej priečke za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou. Zdroj foto: TASR/AP

Skvelá Vlhová. Zlato je ušlo iba o 33 stotín sekundy, porazila ju iba – Shiffrinová

Svetový pohár v alpskom lyžovaní mal dnes v americkom Killingtone na programe slalom žien, v ktorom malo Slovensko v ohni to najhorúcejšie želiezko – Petru Vlhovú. Tá chcela odčiniť zaváhanie vo fínskom zimnom stredisku Levi, kde druhé preteky v slalome nedokončila pre špicar v druhom kole, keď po prvom viedla s veľkým náskokom viac ako jednej sekundy.

Ani skvelá jazda na víťazstvo nestačila

Tentokrát sa jej darilo podstatne lepšie. Peťa nastúpila so štartovným číslom 6, pričom po prvom kole je patrila tretia priečka. Na prvú Mikaleu Shifrinovú strácala 28 stotín sekundy, čo jej dávalo dobrý základ pred druhou jazdou. Ani v nej rodená Liptáčka nesklamala a mala skvelú jazdu, po ktorej mala veľkú šancu získať 30 víťazstvo vo Svetovom pohári.

Líderka Mikaela Shiffrinová však zajazdila opäť vynikajúco a napokon skončila prvá s náskokom 33 stotín sekundy pred našou Peťou Vlhovou. Americká lyžiarska superhviezda Shiffrinová tak dosiahla už svoje 90. víťazstvo v pretekoch svetového pohára, čím navýšila vlastný rekord. Na tretej priečke skončila Wendy Holddenerová zo Švajčiarska so stratou na víťazku 1,37 sekundy.