eReport.sk
Attila Végh Zdroj: Oktagon MMA

Odborníčka dala za pravdu eReportu, Renault sa pri Véghovi zachoval pokrytecky!


Odborníčka na marketing pre Aktuality potvrdila závery eReportu, že Renault sa v prípade Attilu Végha zachoval pokrytecky a odôvodnenie ukončenia spolupráce kvôli apolitickosti bola len hlúpa výhovorka.

Kauza Attilu Végha a Renaultu má nečakané pokračovanie. Odborníčka na marketing Veronika Števčat Szabóová dala za pravdu eReportu. V investigatívnom článku sme totiž preukázali, že Renault sa správal pokrytecky a s rovnakým záverom prišla aj samotná marketingová expertka.

Potvrdené, apolitickosť bola len hlúpa výhovorka

Po kontroverznom rozhodnutí slovenského predajcu francúzskej značky automobilov Renault sme v článku „Renault vyhodil Végha za Pellegriniho, ale nevyhodil ďalších ambasádorov za Korčoka“ dokázali, že predajca nebol konzistentný a nepostupoval pri všetkých svojich ambasádoroch rovnako. Pre Aktuality.sk sa v rovnakom duchu vyjadrila aj marketingová expertka.

„V aktuálnej situácii správanie značky vyznieva pokrytecky, pretože Renault spolupracuje na pozícii ambasádorov značky aj s inými influencermi ako sú Dáša „Mamba“ Šarközyová, Petra Dzvoníková známa ako Petush Nasklee či Martina „Moma“ Horňáková. Tieto influencerky vo svojich príspevkoch otvorene podporili kandidáta Ivana Korčoka, a preto mi to zo strany Renaultu príde ako dvojaký meter.

Mohlo by vás zaujímať

  1. TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
  2. Erik Kaliňák

Na jednej strane „potrestali“ ukončením spolupráce Attilu Végha, pretože podporil Petra Pellegriniho, na druhej strane ostatných ambasádorov značky, ktorí podporovali Ivana Korčoka, nijako „nepotrestal,“ uviedla marketingová konzultantka Števčat Szabóová, ktorá pôsobí na Katedre masmediálnej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

„Momu nesledujem na Instagrame, avšak viem, že bola aj priamo vo volebnej centrále Ivana Korčoka, keď sa čakalo na výsledky hlasovania. Tam s ňou urobila Pluska krátky rozhovor, v ktorom povedala, že „influencovala u svojich známych a rodiny, a preto dúfa, že výsledky dopadnú dobre.“

Možno tá podpora nebola až taká priama, ako v prípade Attilu Végha, ale jednoznačne nemôžeme hovoriť o apolitickosti. Takže vo svojom vyhlásení Renault nebol veľmi konzistentný. Petush Nasklee mala vo svojom pravidelnom podcaste Ivana Korčoka ako hosťa. V kontexte apolitickosti by sa očakávalo, že pozve aj druhého kandidáta a dá mu rovnaký priestor, prípadne rovnaké otázky,“ doplnila expertka.

Zdroj: Aktuality, eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odborníčka dala za pravdu eReportu, Renault sa pri Véghovi zachoval pokrytecky!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre