eReport.sk
Na snímke nový dres ukrajinskej futbalovej reprezentácie na EURO 2020.
Dres ukrajinskej futbalovej reprezentácie na EURO 2020. Foto: tasr/ap

UEFA nariadila Ukrajine odstrániť z dresov slogan: Spája sa s tými, ktorí kolaborovali s nacistami!

Ukrajinci chceli svojimi dresmi provokovať Rusov, napokon ich musia vymeniť za nové športové rovnošaty. Rozhodla tak Európska futbalová federácia.

Európska futbalová únia (UEFA) prikázala Ukrajine odstrániť politický slogan z jej dresov. Špeciálna edícia pre EURO 2020 má na sebe okrem obrysov krajiny aj motto: “Sláva našim hrdinom”, ktoré sa spája s nacionalistickými skupinami, ktoré počas druhej svetovej vojny kolaborovali s nacistickým Nemeckom.

Ukrajinské dresy pobúrili najmä Rusko, ktorému sa nepáči, že obrys štátnych hraníc zahŕňali aj Krym, ktorý Rusi anektovali v roku 2014. Slogan “Sláva našim hrdinom, sláva Ukrajine”, skandovali pred siedmimi rokmi demonštranti proti vtedajšiemu prezidentovi Viktorovi Jankukovičovi.

ňRusi proti dresom vzniesli oficiálnu sťažnosť, ktorej UEFA čiastočne vyhovela s odôvodnením, že ide o jasné politické posolstvo. Druhý slogan na zadnej strane dresu “Sláva Ukrajine” UEFA schválila s tým, že sám o sebe nemá politický podtext.

dres ukrajinskej futbalovej reprezentácie na EURO 2020. Európska futbalová únia (UEFA) schválila ukrajinské dresy na EURO 2020, ktoré svojím dizajnom pobúrili Rusov. – Foto: tasr/ap

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport