eReport.sk
NAKA zasahuje, polícia SR
Ilustračná snímka: fb/policiaslovakia

NAKA obvinila ďalšie tri osoby, na internete schvaľovali atentát na premiéra, informuje polícia


Polícia tiež ďalej informovala, že intenzívne pracuje na objasnení ďalších skutkov a pokračuje v analýzach nenávistných a trestnú činnosť schvaľujúcich príspevkov a avizuje nekompromisný prístup.

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti informovala o obvinení troch osôb, ktoré mali schvaľovať atentát na premiéra Roberta Fica.

Schvaľovali atentát

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil ďalšie tri osoby za príspevky na internete. V týchto prípadoch išlo o prečin schvaľovania trestného činu. Rovnako, ako v prípade, o ktorom sme vás už včera informovali sa ho mali dopustiť prostredníctvom sociálnej siete.

Obvinené osoby mali na sociálnej sieti zverejniť príspevky, v ktorých schvaľovali konanie útočníka v Handlovej. Polícia všetky tri osoby zadržala a vykonala potrebné procesné úkony. Aktuálne sú v cele policajného zaistenia, kde čakajú na ďalší postup, o ktorom rozhodne dozor vykonávajúci prokurátor.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Tupá propaganda?
  3. Zuzana Čaputová
  4. Michal Šimečka
  5. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Na objasnení ďalších skutkov intenzívne pracujeme. Pokračujeme v analýzach nenávistných príspevkov a tých príspevkov, ktoré schvaľujú trestnú činnosť, kde môže ísť o trestný čin schvaľovania trestného činu, nebezpečného vyhrážania, ale aj ďalšie trestné činy. Ako sme už informovali, vo všetkých prípadoch budeme konať bez výnimky.

Zdroj: Facebook – Polícia SR

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA obvinila ďalšie tri osoby, na internete schvaľovali atentát na premiéra, informuje polícia

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre