Tréner Slovanu Vladimír Weiss počas stretnutia s FC Bazilej.
Tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss, foto:tasr

Toto bratislavskému Slovanu nevyšlo: V Grazi dostali zverenci Vladimíra Weissa debakel!

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom dueli play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL) na pôde Sturmu Graz 1:4. Jediný gól hostí strelil v 8. minúte Gerson Rodrigues, keď vyrovnal na 1:1. Hostia navyše hrali od 78. minúty v početnej nevýhode po vylúčení striedajúceho Vladimíra Weissa. O druhé osemfinále v európskej súťaži v ére samostatnosti zabojujú na Tehelnom poli vo štvrtok 22. februára.

Debakel

Slovan išiel do zápasu s tímom oslabeným o zranenia a kartové tresty. Najvýraznejšími absenciami boli brankár Milan Borjan či obrancovia Cesar Blackman a Kevin Wimmer. Dva zo štyroch gólov vrátane víťazného inkasoval po fauloch. Rodrigues, ktorý prišiel do klubu v zime, zatiaľ skóroval v oboch zápasoch za slovenský klub. Weissova červená karta bola pre Slovan druhá za sebou na európskej scéne – v decembri proti Olimipiji Ľubľana (1:2) bol vylúčený Borjan.